Ostuda! Slavný Cetlic Glasgow padl v 2. předkole LM s týmem z Gibraltaru

0
Tomášek o fiasku s Färjestadem: Byli jsme jako Boston. Jak zvládá tlak?
SESTŘIH: Arsenal - Chelsea 5:0. Kanonáda v derby, dvakrát se trefil Havertz

2. PŘEDKOLO LM |  Fotbalisté Legie Varšava zahájili 2. předkolo Ligy mistrů remízou 1:1 na hřišti bosenského celku Zrinjski Mostar. Celý zápas v sestavě hostů odehrál český krajní obránce Adam Hloušek. Celtic Glasgow v soutěžní premiéře trenéra Brendana Rodgerse senzačně prohrál na Gibraltaru s outsiderem Lincolnem Red Imps 0:1. Odvety se hrají příští týden. List The Sun označil propadák za nejhorší výsledek Celtiku v historii klubu.

Legii poslal v Mostaru do vedení v 49. minutě po rychlé akci přesnou střelou Nemanja Nikolič, ale už za osm minut vyrovnal hlavou po rohovém kopu Matija Katanec.

Média útočí: nejhorší výsledek Celtiku v historii

Poloprofesionální gibraltarský tým Lincoln rozhodl zápas se skotským favoritem krátce po změně stran, když Lee Casciaro využil zaváhání obránce Efa Ambrose. Celtic už odpovědět nedokázal, útočník Leigh Griffiths dvakrát trefil brankovou konstrukci.

To, že by Celtic odjel domů s porážkou, nečekali ani největší pesimisté. Však také média dávají manažeru Rodgersovi co proto. Mluví se o největší ostudě v historii klubu. Gibraltar má jen 32 000 obyvatel, stadion Celtiku má 60 000 míst. Polovina vítězného týmu byla před utkáním v zaměstnání. A vítězný gól má na triku policita, kterému fanoušci přezdívají "král Gibraltaru."

Vítězný tým se po utkání fotil, jako by vyhrál celou Ligu mistrů. "Jsem v sedmém nebi. Je to největší výhra mého života. Tyhle pocity se mnou budou žít až do smrti. Na ty chvíle nikdy nezapomenu," vykládal šťastný střelec, když dostal Celtic na lopatky.

Další favorit Salcburk doma zdolal lotyšskou Liepaju 1:0 až gólem kapitána Jonathana Soriana z 83. minuty. APOEL Nikósie přes výraznou střeleckou i herní převahu jen remizoval 0:0 na půdě velšského mužstva The New Saints.

Úvodní utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Zrinjski Mostar - Legia Varšava 1:1 (0:0)
Branky: 57. Katanec - 49. Nikolič.

Dinamo Tbilisi - Alaškert (Arm.) 2:0 (0:0)
Branka: 55. Kiteišvili, 69. Kvilitaia z pen.

Karabach (Ázerb.) - F91 Dudelange (Luc.) 2:0 (2:0)
Branky: 10. z pen. a 27. Richard Almeida.

Hapoel Beer-Ševa (Izr.) - Šeriff Tiraspol (Mold.) 3:2 (1:1)
Branky: 43. Ogu, 52. Barda z pen., 90. Radi z pen. - 22. Ivančič, 64. Brezovec. ČK: 26. Aliti (Tiraspol).

BATE Borisov - SJK Seinäjoki (Fin.) 2:0 (1:0)
Branky: 32. Kendy, 68. Rodionov.

Lincoln (Gibr.) - Celtic Glasgow 1:0 (0:0)
Branka: 48. L. Casciaro.

The New Saints (Wal.) - APOEL Nikósie 0:0

Valletta - CZ Bělehrad 1:2 (1:0)
Branky: 15. Falcone - 66. Katai, 75. Sikimič.