15. července 2016 • 14:28

Rumuni mají po losu radost: Spartu jsme si přáli, máme výhodu

Autor:

Plán vychází! Přesně to si může říct majitel rumunské Steauy Bukurešť George Becali. Ten totiž před pár dny prohlásil, že si do třetího předkola Ligy mistrů přeje Spartu a do dvou až tří let jeho klub porazí Real Madrid i Barcelonu. První plán rumunskému byznysmenovi a politikovi zatím vychází. Páteční los v Nyonu přiřkl Steaue právě klub z Letné.Vyznělo to jako smělý plán. Ajax? Fenerbahce či Šachtar? Kdepak. Rumunský podnikatel a politik zároveň George Becali měl jiné přání a tím byla právě Sparta.

Kdekdo si mohl klepat na čelo, ale Becaliho tajné přání vyšlo. Druhý celek minulého ročníku rumunské ligy však s vysněným losem nekončí. Becali má ještě jedno přání. Do dvou až tří let porazit na mezinárodní úrovni Real Madrid a Barcelonu.

„Utkáme se s velmi silným soupeřem. I když nás čekají dva duely, kdy oba týmy začínají se stejnou šancí na postup, věřím, že máme menší výhodu. Rozhodující zápas se totiž hraje u nás doma v Bukurešti, kde nás neuvěřitelně poženou fanoušci,“ řekl o losu trenér Steauy Laurentiu Reghecampf.

Ščasný po losu: Rumunská liga je kvalitní, Steaua má šest reprezentantů

To trenér Letenských Zdeněk Ščasný byl opatrnější. „Ať by nám los určil kohokoliv z té pětice možných soupeřů, tak nemá cenu říkat, co je a co není hratelné. Rozhodne se jako vždy až na hřišti. Musíme se na ně dobře připravit a být sami v optimální formě,“ řekl pro klubový web.

Souhlasil však se svým protějškem, že menší výhoda bude na straně rumunského celku. „V tomhle případě by bylo asi trochu lepší začínat venku, v ostatních případech by nad tím asi tolik nepřemýšlel. Až si je pořádně nastudujeme, budeme schopní určit, jaký systém a způsob hry na ně bude platit,“ dodal Ščasný.

Tiémoko Konaté se snaží přejít přes Aleše Čermáka na soustředění Sparty
Tiémoko Konaté se snaží přejít přes Aleše Čermáka na soustředění Sparty