20. července 2016 • 23:08

Slavný Celtic odvrátil ostudu v Lize mistrů. Postoupil i Trenčín

Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona
Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci

Fotbalisté Celtiku Glasgow odvrátili ostudu, když v odvetě 2. předkola Ligy mistrů si na domácí půdě poradili s mistrem Gibraltaru Lincoln Red Imps 3:0 a postoupili do další fáze milionářské soutěže. Postup si také zajistil i přes domácí prohru 2:3 slovenský vítěz ligy AS Trenčín.

Fotbalisté Celticu Glasgow porazili v odvetě 2. předkola Ligy mistrů gibraltarského šampiona Lincoln Red Imps 3:0 a podle očekávání postupují dál, ačkoli v úvodním duelu s poloprofesionálním týmem senzačně prohráli 0:1. O vítězství Celtic rozhodl již během první půlhodiny.

V 23. minutě otevřel skóre švédský obránce Mikael Lustig, o dvě minuty později se trefil Leigh Griffiths a za další čtyři minuty zvýšil na 3:0 devatenáctiletý anglický křídelní útočník Patrick Roberts, který je v Celticu na hostování z Manchesteru City.

Další gól už v Celtic Parku nepadl, ačkoli domácí měli místy drtivý tlak a na střely na branku zvítězili 14:1. I tak se mohli svěřenci trenéra Brendana Rodgerse radovat z postupu.

Odvetná utkání 2. předkola fotbalové Ligy mistrů:

IFK Norrköping (Švéd.) - Rosenborg (Nor.) 3:2 (0:1)
Branky: 57. a 77. Andersson, 59. Nyman - 36. Gytkjaer z pen., 55. De Lanlay. První zápas 1:3, postoupil Rosenborg.

Ferencváros Budapešť - Partizani Tirana 1:1 po prodl. (1:1, 1:1), na penalty 1:3
Branky: 14. Gera z pen. - 40. vlastní Hüsing. První zápas 1:1, postoupilo Partizani

Trenčín - Olimpija Lublaň 2:3 (2:2)
Branky: 13. Janga, 20. Bero - 41. Kelhar, 45. Eleke, 79. Klinar. První zápas 4:3, postoupil Trenčín.

Celtic Glasgow - Lincoln (Gibr.) 3:0 (3:0)
Branky: 23. Lustig, 25. Griffiths, 29. Roberts. První zápas 0:1, postoupil Celtic.

Dinamo Záhřeb - Vardar Skopje 3:2 (0:1)
Branky: 55. a 70. obě z pen. Pjaca, 79. Machado - 39. Velkoski, 62. vlastní Schildenfeld. První zápas 2:1, postoupil Záhřeb.

Hafnarfjördur (Isl.) - Dundalk (Ir.) 2:2 (1:0)
Branky: 19. Hewson, 78. K. Finnbogason - 52. a 62. McMillan. První zápas 1:1, postoupil Dundalk.