CELÝ SESTŘIH: Sparta – Steaua 1:1. Komplikace do odvety

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty nevkročili do boje o Ligu mistrů ideálně. Tým trenéra Zdeňka Ščasného v utkání 3. předkola milionářské soutěže sice nad Steauou Bukurešť po prvním poločase vedl, ale nakonec má jen remízu 1:1. V 75. minutě totiž krásně vyrovnal z přímého kopu Nicolae Stanciu. Sparta tak bude muset v odvetě v Rumunsku vstřelit minimálně gól.

Do první šance zápasu se sice dostala Steaua, když si brankář Bičík ve čtvrté minutě poradil s nebezpečnou hlavičkou Stanciua, pak už ale nebezpečné příležitosti počítala jen Sparta. Nejprve střílel z hranice vápna Dočkal, pak Lafata místo odkryté branky trefil gólmanu Nitu.

Rumunský brankář se vyznamenal i ve 32. minutě po střele Šurala. Letenský útočník se však dočkal o chvíli později, kdy po rohovém kopu otevřel skóre. Těsně před přestávkou mohla Sparta přidat druhou branku, jenže Konatého rána skončila těsně vedle tyče.

CELÝ SESTŘIH: 3. předkolo LM: Sparta - Steaua 1:1

Ve druhém poločase začala Steaua víc útočit a už v úvodu ji po střele Goluboviče dělily centimetry od vyrovnání. Na další příležitost se čekalo až do 66. minuty a tentokrát Spartu podržel Bičík, který vyrazil Stanciuovu tvrdou střelu. V 75. minutě už ale byl na přímý kop hostujícího útočníka krátký a Stanciu vyrovnal.

Odveta v Rumunsku se hraje příští týden a pokud ji Sparta i přes nepříznivý výsledek zvládne, bude mít minimálně jistotu účasti ve skupině Evropské ligy a finančního bonusu 150 milionů korun. Kdyby vypadla, čeká ji play off Evropské ligy. Případný postup do základní skupiny Ligy mistrů pak vynese 380 milionů korun.

Sparta - Steaua: Šural se hlavou trefil po rohu, 1:0

Sparta - Steaua: Stanciu se skácel po kontaktu s Frýdkem, pak z přímáku krásně vyrovnal

Úvodní utkání 3. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Sparta Praha - Steaua Bukurešť 1:1 (1:0)
Branky: 35. Šural - 75. Stanciu. Rozhodčí: Siebert - Seidel, Achmüller (Něm.). ŽK: Matějovský, Zahustel, Frýdek, Kadlec - Tamas, Stanciu, Pintilii, Aganovič, Enache. Diváci: 13.257.

Sparta: Bičík - Holek, Brabec, Kadlec - Zahustel (80. Costa), Čermák (63. Matějovský), Dočkal, Frýdek, Konaté - Šural (59. Fatai), Lafata. Trenér: Ščasný.

Steaua: Nita - Enache, Tamas, Tosca, Momčilovič - Stanciu, Pintilii, Tudorie (55. Popa), Achim (89. D. Popescu), Aganovič (62. Sulley) - Golubovič. Trenér: Reghecampf.

Sparta - Steaua: Stanciu střílel šajtlí, Bičík vyrazil

Sparta - Steaua: Lafata z parádní pozice trefil pouze Nitu!

Sparta - Steaua: Lafata pálil nepřesně

Sparta - Steaua: Konaté našel zpětnou přihrávkou Dočkala, toho vychytal Nita

Sparta - Steaua: Bičík parádně vychytal Stanciua

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje ve Spartě? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Domácí poslal na Letné do vedení Josef Šural, za hosty po přestávce vyrovnal Nicolae Stanciu.