Tomáš Podvín
3. srpna 2016 • 23:54

Lafata nehledal výmluvy: Ze dvou zápasů jsme odehráli dobře jen poločas

TOP VIDEA
Jandač nominoval na MS: Nevešli se Kindl ani Kašpar Jandač nominoval na MS: Nevešli se Kindl ani Kašpar
Slavia - Jablonec: Jankovičův centr si do vlastní brány srazil Lüftner. Jablonec vede 1:0 Slavia - Jablonec: Jankovičův centr si do vlastní brány srazil Lüftner. Jablonec vede 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BUKUREŠTI – Vyřazení od Steauy? Zasloužené. Kapitán Sparty David Lafata přiznal, že jeho tým ve dvojzápase o play off Ligy mistrů s rumunským soupeřem ztrácel. „Od druhého poločasu doma jsme tahali za kratší konec. Bohužel,“ litoval letenský kanonýr.Lafata měl stejně jako další sparťané po zápase jasno. „Je to zklamání. Chtěli jsme postoupit, ale nepodařilo se to. Ze dvou zápasů jsme odehráli dobře vlastně jen poločas,“ nehledal výmluvy.

Příčiny se mu ale hledaly těžko. „Kdybychom věděli důvod, tak to změníme. Fakt nevím,“ tvrdil. „Dnes jsme nepodrželi míč a nebyli jsme nebezpeční. Oni to hráli jednoduše, dali dlouhý míč dopředu a dokázali ho udržet. Tím nás dostávali pod tlak,“ našel přece jen jedno vysvětlení.

Tím druhým byl Nicolae Stanciu, který dal ve dvojzápase všechny tři góly Steauy. I ve hře byl navíc dominantní. „Hodně jsme se na něj upozorňovali, ale bohužel. De facto nás vyřadil jeden hráč,“ složil soupeři poklonu sparťanský kapitán.

720p 480p 360p 240p
Lafata: Ve dvou zápasech jsme odehráli dobře jeden poločas

Důležité bylo také vyloučené Jakuba Brabce na začátku druhého poločasu. „Přišlo mi to jako zbytečný zákrok, ale vyplynulo to ze hry. Teď už to vrátit nemůžeme,“ smutnil Lafata. „Po vyloučení jsme se nicméně semkli a chtěli zabojovat. Jenže druhý gól rozhodl. Pak už jsme na to v deseti neměli,“ dodal.

Hodně Lafatu mrzela také situace z prvního poločasu, kdy sice dostal míč za stavu 0:1 do sítě, ale pomezní rozhodčí odmával ofsajd. „Škoda byla hlavně akce předtím, kdy to tam Costa vracel hlavou a já byl před prázdnou brankou, ale obránce to stačil odkopnout. Pak se to ještě vrátilo a já jsem si myslel, že tam ještě stál jeden stoper, ale prý to asi ofsajd byl,“ nespekuloval sparťanský útočník.

720p 480p 360p 240p
Ščasný: Brabcovo vyloučení? Stupidita, totální hloupost a nedisciplinovanost

Lukáš Vácha podstupuje jeden z hlavičkových soubojů
Lukáš Vácha podstupuje jeden z hlavičkových soubojů

720p 480p 360p 240p
Vácha: Přes Steauu jsme měli přejít. Ale v tomhle rozpoložení jsme na to neměli