Karel Häring
17. srpna 2016 • 17:29

Dobré znamení pro Plzeň? Ďuriš i Bakoš jí už Ligu mistrů vystříleli

TOP VIDEA
Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0 Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE SOFIE | Jejich plzeňský příběh se může během následujícího týdne uzavřít v dokonalém kruhu. Jak Michal Ďuriš, tak Marek Bakoš pomáhali Viktorii při předchozích postupech do Ligy mistrů. Později z klubu odešli, ale postupně se vrátili a Plzeň na ně v boji s Ludogorcem Razgrad o téměř čtyři sta milionů hodně spoléhá.Před pěti lety se o to pokusili poprvé. Starší ze slovenské dvojice útočníků Marek Bakoš nastřílel v pěti zápasech kvalifikačního léta 2011 šest branek. Tu poslední si nechal do odvety play off proti FC Kodaň.

Plzeň tehdy po skvělém výsledku z Dánska (3:1) v domácí odvetě hrané v pražském Edenu prohrávala 0:1, ovšem Bakoš v 67. minutě vyrovnal a ztlumil pochybnosti na nulu. Navíc Ďuriš v nastaveném čase ozdobil historický postup vítězným gólem.

Současná jednička Viktorie mezi útočníky si nechává v play off trefy na závěr, o dva roky později totiž v úvodním střetnutí s Mariborem v 90. minutě vstřelila třetí, zřejmě klíčový gól na 3:1, který dal Plzni velmi dobrou výchozí pozici do odvety.

Krátká tradice tak Ďurišovi velí, aby se znovu prosadil. „Doufám, že sérii nepřeruším a prodloužím. Jdeme za postupem, Liga mistrů je blízko, ale čeká nás ještě hodně práce,“ vyprávěl před cestou do Sofie.

Kvalita Ludogorce je obrovská, shodují se útočníci Bakoš a Ďuriš

Od poslední účasti Plzně v Champions League si na rok „odskočil“ na hostování do Mladé Boleslavi, vrátil se loni v létě a už zůstal. Čerstvější comeback prožívá Marek Bakoš, jenž se vrátil na západ Čech z Liberce v červnu.

A navázat na svůj přínos při kvalifikační jízdě roku 2011 byla jedna z jeho motivací. „Když jsem se vracel, přemýšlel jsem nad tím, že jedna z věcí byla znovu zabojovat o Ligu mistrů a snaha pomoc vrátit do Plzně pohodu a vše spojené s účastí v soutěži. Teď to můžu naplnit, třeba gólem, ale hlavně abych byl prospěšný týmu,“ uvedl Bakoš.

ONLINE přenos utkání Ludogorec Razgrad - Viktoria Plzeň sledujte zde >>>

Do základu Viktorie se vrátil v ligovém utkání s Příbrami a zápas se mu povedl. I proto má velkou šanci, že se objeví v úvodní jedenáctce také na sofijském stadionu Vasila Levského. Věří, že i díky zkušenostem, které tým má, se na velmi náročný duel dokáže český šampion připravit. „Je to zápas, kvůli kterému se hraje celý rok liga. V první řadě to musíme zvládnout psychicky. Nejsme typem mužstva, které má pět šest Brazilců a každý z nich může rozhodnout. My v českém a slovenském fotbale to máme postavené na tom, abychom byli soudržní a každý si plnil svou úlohu. Věřím, že když soudržní budeme, máme šanci soupeře porazit,“ uvedl Bakoš.

Jeden z hnacích motorů viktoriánů je aspoň jednou znovu zažít atmosféru Ligy mistrů, která nabízí mnoho zážitků. „Je těžké vybrat jen jeden, ale zahrát si na Barceloně nebo s Bayernem, to se nenabízí každý den. Kdybychom se prosadili přes Razgrad, určitě by nás čekali zajímaví soupeři.“ Jestli se tam podívají, výrazně napoví už dnešní úvodní duel.

Chcete mít přehled o všem důležitém, co se děje v Plzni? Zde sledujte všechny zprávy a zajímavosti ze svého oblíbeného klubu >>

Pivarník před odletem: Ludogorec? Podobný soupeř jako Karabach, jen rychlejší dopředu