Dortmund rozdrtil Legii 8:4. Postup slaví Real, Leicester i Monaco

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Realu Madrid v Lize mistrů zvítězili 2:1 na hřišti Sportingu Lisabon a podvacáté za sebou postoupili do osmifinále. Vedle španělského obhájce trofeje se po pátém kole skupin kvalifikovaly do play off také Juventus Turín, nováček soutěže Leicester, Monaco a Leverkusen. Doslova přestřelkou skončil duel Borussie Dortmund s Legií Varšava, ve kterém padlo celkem 12 branek, a z vysoké výhry 8:4 se nakonec radoval německý celek. Oba týmy svou střeleckou aktivitou stanovily nový rekord soutěže.

Skupina E

CSKA Moskva - Bayer Leverkusen 1:1 (0:1)
Branky: 76. Natcho z pen. - 16. Volland. Rozhodčí: Undiano Mallenco - Cabanero, Barbero Sevilla (všichni Šp.). Diváci: 19.164.

AS Monaco - Tottenham Spurs 2:1 (0:0)
Branky: 48. Sidibé, 53. Lemar - 52. Kane z pen. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.).

Fotbalisté CSKA Moskva v Lize mistrů doma remizovali s Leverkusenem 1:1 a skončili ve skupině. Naopak Bayer může slavit postup do osmifinále už dnes, pokud ve večerním utkání pátého kola Tottenham prohraje v Monaku.

Leverkusen poslal do vedení v 16. minutě po standardní situaci Volland, který brankáři Akinfejevovi prodloužil sérii bez čistého konta v LM na 42 zápasů.

CSKA se vrátil do hry čtvrt hodiny před koncem, kdy Natcho proměnil penaltu za Henrichsův faul na Fernandese. Blíže vítězné brance byli v závěru hosté, ale Volland trefil tyč. Moskevské mužstvo podeváté za sebou v elitní soutěži nevyhrálo.

Skupina E

1. Monaco 6 3 2 1 9:7 11
2. Leverkusen 6 2 4 0 8:4 10
3. Tottenham 6 2 1 3 6:6 7
4. CSKA Moskva 6 0 3 3 5:11 3

Skupina F

Borussia Dortmund - Legia Varšava 8:4 (5:2)
Branky: 32., 52. a 90.+2 Reus, 17. a 18. Kagawa, 20. Sahin, 29. Dembélé, 81. Passlack - 10. a 24. Prijovic, 57. Kucharczyk, 83. Nikolič. Rozhodčí: Strömbergsson - Gustavsson, Nilsson (všichni Švéd.).

Sporting Lisabon - Real Madrid 1:2 (0:1)
Branky: 80. Adrien Silva z pen. - 29. Varane, 87. Benzema. Rozhodčí: Collum - Connor, Ross (všichni Skot.). ČK: 64. Joao Pereira (Sporting).

Real po nepříliš aktivním úvodu v Lisabonu udeřil hned z první šance. V 29. minutě po standardní situaci zblízka skóroval stoper Varane, k němuž propadla Ronaldova nepovedená střela. Hvězdnému kanonýrovi se souboj proti mateřskému klubu moc nepovedl.

Po hodině hry domácí Joao Pereira dostal za potyčku s Kovačičem červenou kartu, Sporting však i v oslabení vyrovnal. Deset minut před koncem střídající Coentrao zahrál v šestnáctce rukou a penaltu proměnil kapitán Adrien Silva. Těsně před koncem však "Bílému baletu" vrátil náskok náhradník Benzema.

V Dortmundu se hattrickem blýskl útočník Reus, jenž po dlouhém zranění nastoupil v této sezoně Ligy mistrů poprvé. Ani na lavičce polského mužstva naopak nebyl český obránce Hloušek.

FC Kodaň - FC Porto 0:0
Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.).

Leicester City - Club Bruggy 2:1 (2:0)
Branky: 5. Okazaki, 30. Mahriz z pen. - 52. Izquierdo. Rozhodčí: Buquet - Cano, Debart (všichni Fr.).

Leicesteru stačilo k postupu uhrát remízu, ale nakonec si připsal čtvrté vítězství v soutěži. V úvodním poločase se do branky Brugg trefili Okazaki a Mahriz z pokutového kopu. Anglický šampion v 52. minutě poprvé v LM inkasoval, když snížil Izquierdo.

Sevillu doma proti Juventusu poslal do vedení v deváté minutě Pareja, ale jeho spoluhráč Vázquez byl poté vyloučen za dvě žluté karty v krátkém sledu. Hosté přesilovku dokonale využili. Nejprve v nastavení první půle vyrovnal z penalty Marchisio a v 84. minutě dokonal obrat Bonucci. Mandžukič ještě v nastavení uzavřel skóre na 1:3. Sevilla rovněž inkasovala v tomto ročníku LM poprvé.

FC Sevilla - Juventus Turín 1:3 (1:1)
Branky: 9. Pareja - 45.+2 Marchisio z pen., 84. Bonucci, 90.+4 Mandžukič. Rozhodčí: Clattenburg - Collin, Bennett (všichni Angl.). ČK: 36. Vázquez (Sevilla).

Dinamo Záhřeb - Olympique Lyon 0:1 (0:0)
Branka: 72. Lacazette. Rozhodčí: Královec - Nádvorník (oba ČR), Slyško (SR).

Lyon v utkání vedeném českým rozhodčím Královcem vyhrál v Záhřebu 1:0 a v posledním zápase si o postup zahraje v přímém souboji se Sevillou.

Monako mohlo otevřít skóre už v 11. minutě, ale Falcaovu penaltu zneškodnil Lloris. Francouzského gólmana po změně stran překonali Sidibé a Lemar, za Spurs jen snížil Kane z pokutového kopu.

Leverkusen poslal v Moskvě do vedení v 16. minutě Volland, který brankáři Akinfejevovi prodloužil sérii bez čistého konta v LM na 42 zápasů. CSKA se vrátil do hry čtvrt hodiny před koncem díky Natchově proměněné penaltě. Blíže vítězné brance byli v závěru hosté, ale Volland trefil tyč. Moskevské mužstvo podeváté za sebou v elitní soutěži nevyhrálo.