Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. března 2010 • 21:54

LM: Král Messi zařídil vítězství Barcelony

EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík

Messi, Messi, Messi. Nou Camp opět vyvolává jméno argentinského kouzelníka. Drobný záložník prakticky sám zařídil výhru Barcelony nad Stuttgartem 4:0 a posunul svůj tým do čtvrtfinále Ligy mistrů. V druhém utkání Bordeaux přehrálo Olympiakos Pireus a zkompletovalo osmičku postupujících.

Po vyřazení Realu a Sevilly zůstává Barcelona posledním španělským týmem v soutěži. Obhájce titulu se proti Stuttgartu na postup příliš nenadřel. Díky brankám Messiho, Pedra a Bojana zvítězil 4:0. Po remíze 1:1 v prvním utkání se Barcelona může těšit na čtvrtfinále.

Mezi osm nejlepších celků se podívá i Bordeaux. Mistru Francie stačila k postupu přes řecký Olympiakos Pireus výhra 2:1. V sestavě domácího týmu odehrál 84 minut Jaroslav Plašil.

Diváci v ochozech Nou Campu i u televizních obrazovek viděli jedinečné představení "malého velkého muže". Lionel Messi dva góly dal, na jeden přihrál a proměnil utkání ve vlastní exhibici.

Nejlepší fotbalista planety je v současné formě nepolapitelný. Pálí v lize i Lize mistrů, řídí hru Barcelony. O víkendu hattrickem sestřelil Valencii, proti Stuttgartu znovu řádil.

Yoann Gourcuff

Poprvé se Messi prosadil už po čtvrthodině hry. Bafnul míč ve středu hřiště, prošel s ním až k vápnu a nechytatelnou pumelicí rozvlnil síť poprvé.

Messiho levačka čarovala i v dalších minutách. Za hranicí šestnáctky obloučkem načechral míč pro Pedra a ten před Lehmanem nezaváhal - 2:0 pro Barcu.

Miláček barcelonského publika ve fantastickém představení pokračoval i v druhém poločase. Po další krásné akci Messi z hranice vápna technickou střelou nedal Lehmannovi šanci a rozjásal tribuny potřetí.

Gólový účet uzavřel střídající Bojan. Barcelona díky jasné výhře může v Lize mistrů pokračovat v cestě za obhajobou titulu.

Odvetná osmifinálová utkání fotbalové Ligy mistrů:

Bordeaux - Olympiakos Pireus 2:1 (1:0)
Branky: 5. Gourcuff, 88. Šammach - 65. Mitroglu. Rozhodčí: Benquerenca (Portug.). ČK: 68. Diarra - 60. Derbyshire. První zápas 1:0, postupuje Bordeaux.

FC Barcelona - Stuttgart 4:0 (2:0)
Branky: 13. a 59. Messi, 22. Pedro, 89. Krkič. Rozhodčí: Hamer (Luc.). První zápas 1:1, postupuje Barcelona.