10. září 2015 • 12:34

1 euro za každý lístek! Na uprchlíky přispějí i tři české kluby

Autor:
TOP VIDEA
Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zatím nejvýraznější charitativní sbírka ve sportovním prostředí na řešení uprchlické krize bude i s českou účastí. Všech 80 fotbalových týmů, které se zapojí do základních skupin v Lize mistrů a Evropské lize, by mělo ze svých prvních domácích zápasů odevzdat do zvláštního fondu jedno euro za každý prodaný lístek. Akce se týká také Plzně, Sparty a Liberce.S nápadem na tuto sbírku přišlo FC Porto, jehož iniciativu podpořil předseda UEFA Michel Platini. Na svém twitterovém účtu pak oznámil dohodu Bayern Mnichov – tedy mistrovský klub ze země, které se uprchlická krize týká momentálně asi nejvíc. „Fotbal nese také zodpovědnost,“ řekl ředitel Bayernu Karl-Heinz Rummenigge, který předsedá Evropské asociaci klubů ECA.

Předpokládaný výnos? Organizátoři tipují částku mezi dvěma až třemi miliony eur, Bayern už uvolnil jeden milion eur, dále plánuje tréninkové kempy a kursy němčiny pro uprchlíky.

Celá akce se týká i tří českých zástupců v Evropské lize. „Klub FC Viktoria Plzeň se jako stálý člen ECA zúčastní plánované iniciativy této organizace na podporu uprchlíků k prvnímu zápasu Evropské ligy v tomto ročníku. V tuto chvíli nicméně čekáme na podrobnosti celé akce, které bude ECA zasílat v nejbližších dnech,“ řekl mluvčí klubu Pavel Pillár.

Fanoušci budou přispívat, pokud vyrazí na čtvrteční zápasy Plzeň – Dinamo Minsk a Liberec – Braga, Sparta poprvé hraje doma ve skupině s kyperským APOELem 1. října.

Stranou při vítání uprchlíků nezůstali ani v Dortmundu
Stranou při vítání uprchlíků nezůstali ani v Dortmundu

Témata:  sportfotbalSpartaplzeňliberecuprchlíci