a dozvíte se vše jako první.
2. listopadu 2008 • 16:51

Dvě Necidova razítka

Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

FOTOGALERIE - Slavia excelovala a Necid dával góly. Dvěma gólovými razítky na excelentní akce spoluhráčů rozhodl o výsledku. Slavia vyhrála 2:1. Za hosty korigoval Šural.

Chvíle téměř historická. Slavia doma v Edenu inkasovala gól. Vaniaka přehodil střídající Josef Šural. A Brno zdramatizovalo jinak v podstatě jasný zápas.

„Můžu být spokojený s výkonem mužstva ve druhém poločase. Slavia je nejlepší český tým a my jsme ji dokázali být, alespoň ve druhém poločase vyrovnaným soupeřem. Na dnešním výkonu se dá stavět,“ pochváli i přes porážku Aleš Křeček, trenér Brna, své hráče po prvním utkání, které koučoval.

V jednom z několika šlágrů kola se utkala Slavia s Brnem

Slavia ale měla zápas pevně ve svých rukou.Tomáš Necid v prvním poločase vstřelil nejspíš dva nejsnazší góly v této sezoně. Nejprve Šmicer skvěle zasprintoval po levé straně, poslal milimetrovou přihrávku a Necid jen pohodlně nastavil nohu. Slavia po čtvrt hodině vedla 1:0.

Podruhé to měl Necid ještě jednodušší. Pravou stranu si pronajkal Krajčík. Přešel přes tři soupeře a u vzdálenější tyče našel čekajícího Necida. Mladý „rudoarmějec“ měl tentokrát tolik času, že si míč zastavil, aby ho mohl efektně zavěsit do sítě – 2:0. O vítězi nebylo pochyb.

Slavia hrála atraktivní fotbal i po přestávce. Brno přehrávala, ale červenobílí se tolik netlačili do koncovky. Šance s klidem zahazovali. A na druhou stranu hosté odmítli hrát roli obětního beránka a snažili se o aktivitu. I když byli místy zbytečně podráždění. Heinz například atakoval pěstí Volešáka. Pět minut před koncem Brabec chyboval a Šural mohl dát gól.

„Zápas jsme měli ve svých rukou a mohli jsme přidat i další góly. Třeba Šenkeřík s Necidem šli prakticky sami na branku. Chyb se ale musíme vyvarovat,“ okomentoval duel Karel Jarolím, trenér Slavie.

Slavia Praha - 1. FC Brno 2:1 (2:0)
Branky: 15. a 37. Necid - 85. Šural. Rozhodčí: Makovička - Košec, Štěrba. ŽK: Polách, Heinz, Střeštík. Diváci: 13.540.

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček (74. Švento) - Volešák, Tavares, M. Jarolím (81. Belaid), Černý - Šmicer (63. Šenkeřík), Necid.
Brno: Lejsal - Švejnoha, Trousil, Živný, Okleštěk - Střeštík, Heinz, Polách, Mareček, Lira (46. Pašek) - Vrána (61. Šural).