+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. listopadu 2008 • 13:14

Na fotbalisty Brna si počkali fanoušci

Autor:
Rvačka chorvatských  fotbalových fanoušků s českou policií
TOP VIDEA
SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling SESTŘIH Premier League: Manchester City - Tottenham 4:1. Jasná výhra lídra, dva góly dal Sterling
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na brněnské fotbalisty si počkala po návratu z nedělního utkání na Slavii, kde tým prohrál 1:2, skupinka asi patnácti fanoušků v kuklách a s baseballovými pálkami. Hráče vulgárně uráželi a pod autobus vhodili zapálenou světlici.„Když jsem je viděl, přiznám se, že mi lehko nebylo,“ svěřil se Tomáš Polách, brněnský záložník.

Pod autobus letěla zapálená světlice. „Vy sra...“ řvala skupinka rozčilených výtržníků před stadionem na Srbské, kam vozidlo s týmem dorazilo.
Fotbalisté v klidu odešli do šatny a výtržníky krotila přivolaná hlídka městské policie. Pár hráčů odešlo zadním vchodem, několik jich takticky vyčkávalo, co se semele.

Nakonec se vydali diskutovat s ultras nejzkušenější hráči Polách a Švejnoha. „Kecali jsme s nimi asi hodinu. Už to nebylo nijak vyhecované. Celkem byli v klidu,“ řekl Polách. „Ptali se nás, proč to před půl rokem šlo a teď to nejde. Celkově byli naštvaní. Prostě lidi, kteří fotbal nikdy nehráli a nevědí, jak to chodí. Ale byli v klidu. Nijak nás nenapadali,“ doplnil.

Jeho zase zajímalo, proč mají kukly a baseballové pálky. „V Itálii hráčům po takových výkonech zapalují auta,“ zněla prý odpověď ultras.

„Támhle stojí moje stará felicie. Jestli chcete, poslužte si,“ reagoval brněnský fotbalista. „To bylo asi to nejvážnější, co padlo. Oni byli prostě naštvaní na to, jak hrajeme. Vadily jim výkony pár hráčů. Ale docela se lišili od toho, co se objevuje na diskusních fórech,“ popisoval Polách.

Sám neměl po porážce od Slavie nejlepší náladu. „Možná jsme mohli zkusit být útočnější. Hrál by se zajímavější fotbal. I o tom jsme mluvili a nakonec jsme se v klidu rozešli,“ vrátil se Polách k nepříjemnému zážitku.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, brnoKlasická verze
Mobilní verze