+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. listopadu 2008 • 05:00

Šmicer versus Berger. Je jasno!

Autor:
Vladimír Šmicer, střelec dvou gólů proti Spartě
TOP VIDEA
TOP góly 11.kola HET ligy: Nekompromisní hlavičky Šurala a Potočného, Tlustého přesná rána TOP góly 11.kola HET ligy: Nekompromisní hlavičky Šurala a Potočného, Tlustého přesná rána
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sparta je na dně, Slavia na vrcholu. A stejně jsou na tom i jejich hlavní tváře. Letenský záložník Patrik Berger (34) a útočník z Edenu Vladimír Šmicer (35).Slavná fotbalová dvojčata (v dobách, kdy spolu kopali v Liverpoolu, jim fanoušci říkali Paddy a Vlady) žijí nyní každý v jiném světě. Sparťan se souží a týmu moc nepomáhá, zato slávista válí a jeho mužstvo také. V čem je svému klubu Šmicer prospěšný? A v čem Berger?

Produktivita
0:1
Jasná záležitost. Šmicer v lize skóroval třikrát (z toho dvakrát proti Spartě), na góly i nahrává. Prostě je nebezpečný. To Berger se trefil jen v domácím poháru, v lize dokonce zahodil penaltu.

Image
0:2
Slavii nabíjí Šmicerův nemizící úsměv. A ten jako by se přenášel i do hry. Útočník je vidět, rozdává interview. Zakaboněný Berger se schovává v ústraní, rozhovory často odmítá.

Idol žen
1:2
Snad jediná disciplína, v níž boduje vyhlášený krasavec Berger, který vyhrával i ankety o nejpřitažlivějšího Čecha. Ale pozor na elegána Šmicera! Také on dozajista boduje.

Budoucnost

1:3
Slavia už chystá pro svou hvězdu pozici v managementu klubu. Šmicer by měl být inteligencí a otevřeností úspěšný. Bergerovo budoucí spojení se Spartou je nejisté.

Povaha
1:4
Hlavní rozdíl. Berger je tvrdohlavý individualista. Vždyť na EURO 1996 chtěl odjet domů kvůli tomu, že nebyl v jednom utkání v základní sestavě. Proti tomu stojí Šmicer, pravý fotbalový klaďas.

Témata:  sport, fotbal, šmicer, bergerKlasická verze
Mobilní verze