a dozvíte se vše jako první.
9. listopadu 2008 • 12:06

Žižkov viděl bezbrankovou remízu

Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

AKTUALIZOVÁNO - Návrat trenéra Zdeňka Ščasného fotbalistům Viktorie Žižkov vítězství nepřinesl. Pražané dnes po jeho úterním příchodu remizovali v rámci 13. kola první ligy se Slovanem Liberec 0:0.

Přesto se žižkovští odpoutali ze dna tabulky, kde je vystřídala Tescoma Zlín. Kouč Ščasný, který v minulosti na Žižkově strávil téměř tři úspěšné roky, přichystal při své obnovené premiéře jen jednu změnu v sestavě. Oproti nepovedenému zápasu v Českých Budějovicích nahradil ve středu obrany Hrušku Pilař. V liberecké brance se překvapivě poprvé od druhého kola a debaklu 1:4 v Brně objevil Zlámal.

ZDENĚK ŠČASNÝ (ŽIŽKOV):
"Mohu být spokojen jen napůl. Hráči byli v těžké pozici, podruhé se měnil trenér. Navíc sem přijel soupeř z absolutní špičky, ale chtěli jsme a mohli jsme vyhrát. Sahali jsme po vítězství, ale jestli je to málo nebo ne, uvidíme až po třicátém kole."
V první půli však nemusel řešit příliš nebezpečných situací. Viktoria sice opticky tlačila, jenže většina akcí končila ještě před vápnem, nebo nepřesnými střelami z dálky. Nejaktivnější byl Švancara. Ve třetí minutě si vyměnil balon s Naumovem, ale Koukal jeho přízemní centr nedokázal sklepnout do sítě.

Na druhé straně se probil středem hřiště Dočkal a vystřelil jen těsně vedle tyče. Jinak se Liberečtí soustředili především na brejky, gólman Bartalský jen za úvodní čtvrthodinu v poslední chvíli čtyřikrát zachránil proti Smetanovi s Keričem, kteří si zaběhli za domácí beky.

Švancara v hlavičkovém souboji

V 16. minutě se po vysokém centru Švancary natahoval Koukal, ale Zlámal jeho slabý oblouček s přehledem udržel před brankovou čárou. Za dvě minuty potáhl agilní Švancara míč po levé straně, zpětně našel Straceného, jenž však v pádu přestřelil. Zajímavou dvacetiminutovku zakončila nebezpečná Dočkalova rána, kterou ještě před Bartalským přizvedl Pilař.

LADISLAV ŠKORPIL (LIBEREC):
"Byl to boj na krev a do posledních sil. Bylo patrné, že oba mančafty to chtějí zlomit pro sebe. My jsme se možná mohli dostat k vítězství hned na začátku, kdy jsme měli dvě tři kolmé přihrávky, které ale nebyly načasované tak, aby šel Kerič sám na branku."
Domácí nápor se postupně rozbil o spolehlivě fungující libereckou obranu. Hosté vyrobili chybu až v samém závěru poločasu. Do brejku vyrazil Švancara, ale místo zakončení ještě přihrál Koukalovi, který v tísni minul.

Stejný hráč mohl pohnout ukazatelem skóre i devět minut po pauze, kdy si naběhl na dlouhý centr na zadní tyč, ale pohotová rybička v síti neskončila.

Domácí tlak měl jen krátké trvání, naopak Slovan zpřesnil kombinaci a začal mít navrch. Střídající Dittrich v 69. minutě jen těsně minul, podobně se pak vedlo i Frejlachovi. Až v posledních deseti minutách Žižkovští svého soupeře zmáčkli.

Nejblíže rozhodující brance byl střídající Novotný, jenže Zlámal vytáhl skvělý zákrok a přičinil se o to, že Viktoria protáhla čekání na výhru už na sedm zápasů. Liberec neporazila pošesté za sebou.

Viktoria Žižkov - Slovan Liberec 0:0

Rozhodčí: Matějek - Ubias, Drastik. ŽK: Pilař, Kalod - Holeňák, Bílek. Diváci: 3891.

Žižkov: Bartalský - Kučera, Pilař, Gabriel, Xavier - Stracený (69. Novotný), Procházka, Vozábal, Koukal - Naumov (62. Kalod), Švancara. Trenér: Ščasný.

Liberec: Zlámal - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Polák - Papoušek (60. Dittrich), Bílek, Frejlach, Dočkal (84. Radzinevičius) - Smetana (72. Nezmar), Kerič. Trenér: Škorpil.