+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
23. července 2009 • 06:00

Prudnikov: Na Teplice jsem připraven!

Autor:
Kouč Sparty Jozef Chovanec představuje novou posilu Alexandra Prudnikova
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Sok předčil Čecha, Ederson zachránil City NEJ zákroky Premier League: Sok předčil Čecha, Ederson zachránil City
Klukům v Plzni se snad daří ještě líp beze mě, směje se Kubalík Klukům v Plzni se snad daří ještě líp beze mě, směje se Kubalík
VŠECHNA VIDEA ZDE

V Rusku je považován za jednoho z největších talentů země, ale on sám zůstává skromný. „Nejsem žádná hvězda,“ říká nadějný Alexander Prudnikov, který by rád nastoupil za Spartu již v pátek proti Teplicím.Sparta se v těchto dnech snaží Prudnikovovi, který na Letné bude rok hostovat, poskytnout veškerý komfort, aby únava po příletu z Moskvy byla minimalizována.

„Je tu sice pár dní, ale snažíme se vytvořit takové podmínky, aby se začlenil do mužstva a mohli jsme jeho potenciál využít třeba už v Teplicích,“ prohlásil na středeční tiskové konferenci trenér Jozef Chovanec.

Se startem hned v úvodním kole počítá i samotný Prudnikov. „Do pátku chci nabrat potřebnou formu. Jinak jsem připraven,“ uvedl ruský talent.

Ve Spartě má jasné cíle: nehrát si na hvězdu, vysloužit si respekt a uspět s týmem ve všech soutěžích. „Já se velkou posilou necítím, spíše se soustředím na úspěchy klubu. Chci se Spartou uspět v lize a zahrát si s ní Ligu mistrů,“ řekl Prudnikov.

A jak se po pár dnech v Praze cítí? „Velice dobře. Sice bydlím na hotelu, ale to mi nevadí. Jen komunikace je trochu složitá. Nějaká slova sice zvládám, jsou si hodně podobná. Věřím ale, že ostatní se pomalu naučím,“ dodal.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, Sparta, prudnikov
 Klasická verze
Mobilní verze