+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. srpna 2009 • 18:39

Matula před disciplinárku, žádá Plzeň

Autor:
Teplický Milan Matula v zápase s Plzní
TOP VIDEA
Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedení Plzně dnes podalo disciplinární komisi fotbalového svazu podnět k zahájení řízení s teplickým hráčem Milanem Matulou.Defenzivní středopolař Severočechů udeřil v sobotním ligovém utkání na stadionu Viktorie ve vzájemném souboji loktem domácího Petra Jiráčka a způsobil mu krvavé zranění hlavy.

Sudí Milan Makovička potrestal jeho faul žlutou kartou.Plzeňští tvrdí, že Matula fauloval úmyslně. "Nechtěli jsme se ukvapit, proto jsme si nechali dostatek času na prozkoumání inkriminovaného okamžiku u videa. Ze záznamu se jeví jasné, že Matula nechtěl při souboji zasáhnout míč, ale jeho cílem bylo v prvé řadě udeření Petra Jiráčka," uvedl v tiskové zprávě plzeňský generální manažer Adolf Šádek.

Jiráčkovi ránu hned po utkání zašil klubový lékař. V sobotu a v pondělí se pak hráč podrobil dalším vyšetřením, která vyloučila možné poranění hlavy. "Zákrok byl velmi brutální a můžeme mluvit o štěstí, že pro Jiráčka skončil pouze třemi stehy," pokračoval Šádek.

Plzeňští věří, že prošetření Matulova faulu disciplinárkou odradí další hráče od podobných zákroků. "Chceme tímto krokem upozornit všechny hráče, že podobně bezohledné a surové zákroky nezůstanou bez potrestání. Na fotbalová hřiště něco takového prostě nepatří," dodal Šádek.

Utkání mezi Plzní a Teplicemi skončilo nerozhodně 2:2.

 Klasická verze
Mobilní verze