6. března 2010 • 18:08

Brno na jaře září, vyhrálo i na Slovácku

Tomáš Došek v souboji s libereckou obranou.
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Fotbalisté Slovácka doplatili v zápase s Brnem na špatnou koncovku a po prohře 0:2 jsou na jaře dál bez bodu. O výsledku rozhodla v 63. minutě branka nové posily ze Slovenska Hodka, v závěru přidal druhý gól Došek.

Slovácko ani v devátém vzájemném zápase za sebou Brno neporazilo a už šest ligových kol čeká na vítězství.

Brňané bez svého dirigenta Polácha se zatáhli hned od prvních minut do obranné linie a spoléhali jen na ojedinělé protiútoky a hlavně nakopávané míče. Za nimi většinou marně spurtoval útočník Tomáš Došek, neboť nepřesné přihrávky stačili zadáci Slovácka zpracovat a rozehrát do dalšího útoku.

Více než dvacet minut odolávali Brňané místy až drtivému tlaku soupeře. Domácí útočníci se ale do bezprostřední blízkosti brněnské branky často nedostávali a střely z větší vzdálenosti brankář Bureš zneškodnil.

Ve 22. minutě po Urbánkově rohovém kopu hlavičkoval Košút do tyče a následnou dorážku Bureš chytil. Brněnští fotbalisté brzy poznali, že s pouhou defenzívou nevystačí. Postupně se vytáhli do útoku, středová řada srovnala se soupeřem krok. Akcím ale chyběla v mrazivém počasí přesnější kombinační souhra.

Až v závěru poločasu se dvakrát dostal k zakončení Hodek, který v zimní přestávce přišel z Petržalky. Poprvé trefil jen obránce Košúta a podruhé stačil jeho střelu zblokovat Němčický. O minutu později střelu obránce Husára stačil s námahou brankář Filipko vyrazit.

I do druhého poločasu vstoupilo Slovácko s ofenzivně laděným fotbalem. Stejně jako v prvním poločase si však neporadilo s pozorně hrajícími zadáky soupeře. Brňané se častěji pokoušeli o protiútoky, nebezpečím zaváněl zejména v 57. minutě průnik Kalabišky po levé straně, který zcela volný Hodek zakončil střelou nad branku.

Stejnou akci si tatáž dvojice zopakovala v 63. minutě, kdy už Hodek protlačil přes brankáře Filipka míč do sítě. Gólman vehementně protestoval, že byl před inkasovaným gólem faulován, a dostal žlutou kartu. Po inkasované brance se dostal domácí tým do herní křeče. Brňané se chytře zatáhli do obrany a kontrolovali hru. Slovácko hrálo velmi chaoticky a brankáře Bureše vážněji neohrozilo. Naopak v nastaveném čase po hrubé chybě zadáků se ocitl zcela volný Došek před Filipkem a pohodlně přidal druhou branku.

1. FC Slovácko - 1. FC Brno 0:2 (0:0)
Branky:
63. Hodek, 90.+3. T. Došek. Rozhodčí: Královec - Čecháček, Handlíř. ŽK: Filipko, Ondřejka, Urbánek, Kuncl - Dvorník, Dostálek, Bureš. Diváci: 5235.
Slovácko: Filipko - Kuncl (80. Chmelíček), Němčický, Košút, Kubáň - Fujerik (57. Nestorovski), Perůtka, Zelenka, Urbánek (84. Cleber) - Ondřejka, Švancara. Trenér: Mazura.
Brno: Bureš - Jílek, Dvorník, Trousil, Husár (52. Okleštěk) - Dostálek, Křeček, Hodek (89. Huška), Kalabiška - Došek, Rabušic (73. Borák). Trenér: Beránek.