18. kolo: Sparta a Teplice vydřely vítězství, Baník přejel Jablonec

Autor: spo
2
Co má Třinec a nemá Sparta? V čem selhali lídři poražených?
Střeďáci na EURO: Koho k Součkovi? Dilema s parťáky i rozestavením

SOUHRN - Fotbalisté Teplic se díky vítězství nad Bohemians Praha vrátili do čela tabulky Gambrinus ligy. Bodově se na ni dotáhla i Sparta, která porazila Kladno. Baník roznesl Jablonec (4:1) a je třetí. Vítězství slavili i Bohemians 1905, kteří museli svůj zápas odehrát na Strahově před prázdnými tribunami.

Když nemohli fanoušci Bohemians na Strahov, sešli se v Ďolíčku

Přímý duel o třetí místo v ligové tabulce vyzněl jasně pro fotbalisty Ostravy, kteří v exilu Městského stadionu ve Vítkovicích rozstříleli Jablonec 4:1. Hosté před vyprodanou arénou až do závěrečných minut drželi naději na bodový zisk, ale pak jim dal z brejků své dva první prvoligové góly Matěj Vydra a potvrdil výměnu míst mezi oběma celky. - Více informací o zápase -

Fotbalisté Sparty se dotáhli na čelo tabulky Gambrinus ligy díky hubené výhře nad Kladnem (1:0). Té dosáhli po pokutovém kopu Igora Žofčáka. Letenští zůstávají neporaženi v lize už jednadvacet utkání. - Více informací o zápase -

Teplice sice po smolném gólu z konce prvního poločasu prohrávaly, ale ve druhém dějství díky trefám Doška a Stožického vyjádřily svou převahu i gólově a opět se vyhouply na první místo. Sesadit je ovšem může Jablonec, pokud v nedělním šlágru dokáže vyhrát na hřišti Baníku. - Více informací o zápase -

Bohemians 1905 se museli obejít ve strahovském azylu bez podpory svých fanoušků, ale to jim vůbec nevadilo. Na zmrzlém hřišti bezzubou Olomouc načal už v 10. minutě Kaufman a ještě do konce poločasu pečetil vítězství z další dorážky Štohanzl. - Více informací o zápase -

Po dlouhých šestnácti letech dokázala dobře naladěná Plzeň vyhrát na hřišti Liberce. Západočeši triumfovali pod Ještědem 2:0 díky pohotovým dorážkám Jana Rezka a střídajícího Daniela Koláře. Domácí prohráli na jaře i druhý zápas. - Více informací o zápase -

Výborně si na jaře zatím vede i Brno. To po úvodním skalpu Liberce zvládlo i venkovní duel s trápícím se Slováckem, který rozhodla v 63. minutě branka nové posily ze Slovenska Hodka. V závěru pak přidal druhý gól Došek. - Více informací o zápase -

Poslední sobotní zápas, ve kterém měla do Příbrami zavítat Mladá Boleslav, se kvůli sněhové kalamitě neodehrál. - Více informací -

Baník Ostrava - Jablonec 4:1 (2:0)
Branky: 88. a 90. + 1. Vydra, 18. Mičola, 35. Varadi - 79. Lafata.

Kladno - Sparta Praha 0:1 (0:1)
Branka: 45. Žofčák z pen.
- Více informací o zápase -

Bohemians 1905 - Sigma Olomouc 2:0 (2:0)
Branky:
10. Kaufman, 40. Štohanzl.

FK Teplice - Bohemians Praha 2:1 (0:1)
Branky:
52. Došek, 68. Stožický - 44. Ibe.

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 0:2 (0:1)

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.