Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. března 2010 • 19:00

Olomouc využila přesilovku proti Příbrami

Vlastní gól do příbramské branky dává Stanislav Nohýnek (vpravo), uprostřed Pavel Šultes (Olomouc), vlevo brankář Příbrami Lukáš Krbeček.
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem

Dva slepené góly Pavla Šultese poslaly fotbalisty Olomouce k výhře 3:1 nad Příbramí. Během tří minut jimi ve druhém poločase ztrestal vyloučení hostujícího kapitána Daniela Huni, který si nechal v rozmezí několika vteřin udělit dvě žluté karty.

Sigma začala s velkou chutí a úvod byl zcela v její režii. Aktivitou se vyjímali hlavně Ordoš s Hubníkem, který se už ve třetí minutě blýskl z velkého vápna i efektní střelou přes hlavu a bezmocný Krbeček si oddechl, že rána přistála pár centimetrů vedle tyče.

Hubník se vůbec často tlačil do koncovky. V šesté minutě měl na noze čistý gól po zaváhání příbramské obrany, ale odražený míč napálil zblízka jen do Krbečkových nohou.

Tlak byl kuriózně korunován v momentu, kdy to nikdo nečekal: centr do příbramské šestnáctky totiž stoper Nohýnek nešikovnou hlavičkou umístil do vlastní branky. Sigma i pak byla lepší, Ordošovu bombu smolař Nohýnek smolně znovu tečoval pod břevno, ale Krbeček tentokrát s námahou vyrazil. A vyznamenal se i ve 30. minutě, když po parádní kolmici Rossiho zlikvidoval další příležitost Hubníka.

Hosté se z defenzívy vymanili až v závěru poločasu. Pilíkův dalekonosný pokus Lovásik vytlačil na roh, ale ve 40. minutě olomoucká obrana při dalším rohovém kopu zapomněla na Hušbauera, který si zpracoval míč a pravačkou ho parádně zavěsil do šibenice.

Olomoucký brankář Tomáš Lovásik děkuje po utkání fanouškům za podporu.Olomoucký brankář Tomáš Lovásik děkuje po utkání fanouškům za podporu.

Olomouc obnovila svůj nápor ve druhé půli. Dopomohl ji k tomu i zkrat příbramského kapitána Huni, který si v rozmezí několika desítek sekund nechal dát za dva zbytečné fauly žluté karty a Olomouc pětatřicetiminutovou přesilovku patřičně využila.

Ordošova hlavička v 58. minutě ještě těsně minula síť, ale o čtyři minuty později se do Heidenreichova centru zavěsil Šultes a i s ofačovanou hlavou křížně zamířil k tyči. Po téměř identické ose přišel i třetí zásah: finální centr zleva vyslal jen nejlepší hráč na trávníku Ordoš a Šultes tentokrát míč za Krbečka dostal v pádu pravou nohou, čímž si připsal svůj sedmý zásah sezony.

SK Sigma Olomouc - 1. FK Příbram 3:1 (1:1)

Branky: 62. a 65. Šultes, 12. vlastní Nohýnek - 40. Hušbauer.
Rozhodčí: Hrubeš - Zlámal, Tacina.
ŽK: Huňa, Štochl.
ČK: 56. Huňa.
Diváci: 3378.