+
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Everton 1:1. Padly dvě červené, pálil Rooney SESTŘIH Premier League: Manchester City - Everton 1:1. Padly dvě červené, pálil Rooney
TOP 5 gólů 4. kola: Hrošovského dělo, Graiciarovo poprvé i jubilant Lafata TOP 5 gólů 4. kola: Hrošovského dělo, Graiciarovo poprvé i jubilant Lafata

Může být ještě hůř? Na tuhle otázku hledají odpověď v Edenu těžko. Slavia podlehla průměrnému Liberci 0:2 a na pohárové příčky ztrácí už deset bodů. Mužstvo se topí ve výsledkové i herní krizi, po prohře se Slováckem si připisuje už druhou ztrátu v řadě.

Slavii reálně hrozí, že v příští sezoně bude bez evropských pohárů. Po prohře s Libercem jim nezbývá než věřit, že v Ondrášovka Cupu přejdou přes rozjetou Spartu. Mistrovský celek, který ještě nedávno proháněl kluby v nejprestižnější Lize mistrů, se herně trápí.

Od vedoucí Sparty ji dělí propastných dvanáct bodů. Obhajoba mistrovského titulu? V případě Slavie jde o hodně utopickou myšlenku. Na místě je otázka, zda situaci ustojí kouč Jarolím. Vedení klubu musí mít hodně zamotané hlavy…

Liberec o osudu utkání rozhodl v rozmezí šesti minut prvního poločasu. Nejprve utekl slávistické obraně Kerič, o chvíli později přidal druhou trefu hlavou Vulin. Rozhozená Slavia na ztrátu nedokázala zareagovat. Nepomohla střídání, změny postů, prostě nic.

Utkání s Libercem v nahotě odhalilo problémy obhájce ligového titulu. Mužstvo postrádá tvořivého záložníka, který by dal hře myšlenku. Mladík Koreš v prvním poločase propadl, lépe si nevedl ani Janda. Na stoperu se nedařilo ani Trappovi, na jehož vrub padá první branka Keriče.

Smutný Stanislav Vlček prochází kolem radujících se hráčů Liberce

Přitom po opatrném začátku jako první zahrozila Slavia. Kysela poslal do sóla Vlčka, který trefil pouze vyběhnuvšího Zicha. Liberecký gólman zasahoval mimo pokutové území, slávisté reklamovali ruku. Sudí Drábek však zůstal v klidu.

Hororový scénář pro další minuty by výběru Karla Jarolíma nenapsal ani slovutný Alfréd Hitchcock. Nejprve za sebou obrana nechala Keriče, který si bez problémů poradil s Romanovsem. Liberecký střelec se trefil v druhém utkání po sobě.

Mizérie sešívaných zdaleka nekončila. Centr z rohového kopu hlavou přesně trefil Vulin a Liberec vedl o dvě branky. Nad ztichlým Edenem poprvé zazněl pískot nespokojených fanoušků.

Zdeněk Šenkeřík řve po poráže s Libercem vztekyZdeněk Šenkeřík řve po poráže s Libercem vzteky

Liberec pokračoval v sympatickém výkonu. Hráči využívali prostoru, který dostávali od zkoprnělé obrany Slavie. Domácí se těžko vzpamatovávali ze dvou libereckých úderů. Snad jen střela Krajčíka mírně ohrozila libereckého gólmana. V druhém poločase ještě zahrozil střídající Šenkeřík, jehož střela mířila těsně vedle.

Slávistický kotel vytrvale burcoval své hráče k obratu. Marně. Jejich „sešívaní“ na trávníku nepředvedli vůbec nic. Liberec si bez větších problémů pohlídal dvoubrankový náskok a slaví první jarní vítězství.

Na Slavii mají po čtvrtečním „představení“ důvod k přemýšlení. Takhle hra obhájce mistrovského titulu rozhodně nevypadá…

Slavia Praha - Slovan Liberec 0:2 (0:2)
Branky:
19. Kerič, 25. Vulin. Rozhodčí: Drábek - Lhoták, Lakomý. ŽK: Zeman, Frejlach, Kerič, Zich (všichni Liberec). Diváci: 7418.
Slavia: Romanovs - Krajčík, Trapp, Kopic, Hubáček - Janda, Ragued, Koreš (46. Trubila), Grajciar (75. J. Černý) - Vlček, Kysela (46. Šenkeřík). Trenér: Jarolím.
Liberec: Zich - Zeman, Polák (81. Gecov), Dejmek, Janů - Dočkal, Bosančič (71. Holeňák), Vácha (76. Kelič), Frejlach, Vulin - Kerič. Trenér: Petřík.