+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. dubna 2011 • 17:18

Sparta podává protest na výkon sudího Hrubeše

Autor: ,
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
Marpova upřímná zpověď: O rodině, obavách, lákání MMA i tetování Marpova upřímná zpověď: O rodině, obavách, lákání MMA i tetování
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na prohře Sparty v Jablonci (1:2) se podle názoru Letenských podílel hlavní rozhodčí Roman Hrubeš. Při rozhodujícím gólu Vošahlíka nepískl faul na Pamiče, naopak domácím odpustil penaltový zákrok Drska na Kweukeho. Kvůli sporným verdiktům teď Sparta podává na sudího oficiální protest."Hlavní rozhodčí se ve zmiňovaném střetnutí dopustil závažných pochybení, čímž ovlivnil nejen průběh důležitého ligového zápasu, nýbrž i celého závěru Gambrinus ligy," zní v oficiálním prohášení klubu.

Sparta prohru se třetím týmem tabulky nemůže strávit. Na Letné dobře vědí, že se jim titul zase o pořádný kus vzdálil. To, že hlavní rozhodčí zápas ovlivnil svými chybami, jim upřít nelze.

Tomáš Řepka dostal žlutou kartuTomáš Řepka dostal žlutou kartu

Podle názoru klubu se Hrubeš provinil při situaci v 65. minutě. Nejprve pustil penaltový faul Drska na Kweukeho, vzápětí pak uznal branku Vošahlíka, před kterou byl faulován Pamič.  

"Vedení AC Sparta Praha apeluje na komisi rozhodčích, aby na tento zásadně neuspokojivý výkon rozhodčího reagovala adekvátním způsobem a přihlédla k tomu, že tato událost může ovlivnit i celkové pořadí tohoto ročníku Gambrinus ligy," zní požadavek Sparty.

Komise rozhodčích se utkáním v Jablonci má zabývat v úterý, jak připustil její předseda Luděk Macela. Zda Hrubeše za nepřesné verdikty potrestá, Macela neuvedl.

Na Hrubeše se v sobotu zlobili i domácí: podle nich zápas neměl dohrát sparťanský kapitán Tomáš Řepka, který prý měl dostat druhou žlutou kartu po stažení záložníka Ondřeje Vaňka.

Jablonci se nelíbilo ani to, že sparťané vyrovnali v prvním poločase po rychle rozehrané standardní situaci, kdy Marek Matějovský uvedl do hry míč, který nestál na místě.Dýmovnice v kotli Letenských, v Jablonci častý obrázek ze sektoru hostí
Dýmovnice v kotli Letenských, v Jablonci častý obrázek ze sektoru hostí
 Klasická verze
Mobilní verze