Bohemka si veze z Jihlavy bod, na sestupovém místě je Slavia

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Bohemians Praha 1905 v předehrávce 25. kola první ligy remizovali 1:1 na hřišti Jihlavy, když na vedoucí gól Masopusta odpověděl do poločasu Lietava. V tabulce se tak bodově dotáhli na Znojmo a Slavii, kterou dokonce díky lepšímu skóre poslali do sestupového pásma.   Slavia však má pondělní dohrávku s Plzní k dobru. Jihlava bodovala posedmé za sebou.

Hosté: 39. Lietava

Domácí: Hanuš – Mikula, Šourek, Krejčí, Vepřek – Masopust (66. Kukoľ), Jánoš, Jungr (46. Mešanović), Koloušek (73. Karlík), Vaculík (C) – Harba.

Hosté: Berkovec – Pauschek, Krch, Brabec, Kalina – Nerad (82. Budínský), Jindřišek (C), Hora (90. Šmíd), Rada, Bartek (68. Jeremenko) – Lietava.

Domácí: Vejmola, Marek, Kosak, Karlík, Kukoľ, Přeučil, Mešanović

Hosté: Havránek, Růžička, Šmíd, Vaitkunas, Jeremenko, Kuklys, Budínský

Franěk – Paták, Štěrba

3348 diváků

Jihlava vstoupila do důležitého záchranářského duelu aktivně a už ve čtvrté minutě po individuálním průniku Masopusta do vápna Klokanů mohla jít do vedení, ale kanonýr domácích Harba nedokázal šanci využít. Jeho slabá střela skončila mimo Berkovcovy tři tyče.

Po necelé čtvrthodině hry se skóre už ale změnilo. Jánoš vyslal centrem ze středu hřiště po pravé straně do úniku Masopusta, jenž sám postupoval na gólmana hostů a střelou mezi nohy poslal Jihlavany do vedení.

Hosté, kteří s Vysočinou neprohráli ve vzájemném duelu víc než sedm let, se dlouho nedokázali dostat do hry. Až v posledních osmi minutách první půle domácí tým zatlačili. Nejprve v 37. minutě našel Jindřišek ve vápně Horu, ale jeho střela rozvlnila jen boční síť. O tři minuty později už se hostujícímu týmu ale přece jen podařilo srovnat skóre.

Radost jihlavských hráčů z prvního gólu.Foto ČTK

Ze 22 metrů vypálil na jihlavskou branku Rada, jeho projektil dokázal Hanuš vytěsnit na břevno, od kterého se ale míč odrazil k dobíhajícímu Lietavovi a ten dorážkou srovnal.

"Bohužel jsme inkasovali ve chvíli, kdy jsme si už mysleli, že první poločas dohrajeme. Ta střela byla krásná, ale mrzí mne, že jsme tam nebyli včas a míč před dobíhajícím Lietavou neodkopli," řekl trenér Jihlavy Petr Rada.

Domácí kouč na inkasovaný gól těsně před pauzou zareagoval tím, že do druhé půle na místo nevýrazného Jungra poslal na hrot vedle Harby dalšího útočníka Mešanoviče, ale Bohemians i po přestávce potvrzovali pod Klusáčkem zlepšenou formu.

"V druhé půli jsme směrem dopředu neudrželi balón, hráli jsme na dva útočníky, ale nedostali jsme na ně míče, stálo nás to spoustu sil a Bohemka toho využila a zaslouženě s námi remizovala," připustil Rada.

Přestože se hráči Bohemians více tlačili za vítězným gólem než domácí, byli to paradoxně Jihlavané, kdo měl největší možnost získat všechny body. V závěru nejprve po přihrávce Mešanoviče mohl rozhodnout kapitán Jihlavy Vaculík, ale Berkovec jeho pokus z osmi metrů vyrazil na roh. A v nastavení zahráli domácí přímý kop a po signálu trefil Harba tyč.

"Přiznám se, že nám při tyčce Harby zatrnulo. Stejně jako chvilku před tím při šanci, kterou Berkovec chytil," řekl Klusáček. "S bodem jsem proto spokojený. Úplně spokojený ale budu, až budeme úplně zachránění. Zatím je ta má radost taková poloviční," dodal.

ONLINE zápasu Jihlava - Bohemians 1905 >>>

FC Vysočina Jihlava - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:1)

Branky: 15. Masopust - 40. Lietava. Rozhodčí: Franěk - Paták, Štěrba. Diváci: 3348.

Jihlava: Hanuš - Mikula, Šourek, Krejčí, Vepřek - Jánoš, Koloušek (73. Karlík) - Masopust (66. Kukol), Jungr (46. Mešanovič), Vaculík - Harba. Trenér: Rada.

Bohemians: Berkovec - Pauschek, Krch, Brabec, Kalina - Jindřišek, Rada - Nerad (82. Budínský), Hora (90. Šmíd), Bartek (68. Jeremenko) - Lietava. Trenér: Klusáček.

16. Znojmo 30 6 9 15 32:49 27

Zleva Marek Jungr z Jihlavy a Petr Nerad z Bohemians.

0

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.