+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. prosince 2015 • 17:57

Vrba žertoval o nabídce Hodonína. Chci, aby zůstal i po EURO, řekl Pelta

Autor:
Trenér reprezentace Pavel Vrba se chystá na los EURO 2016
TOP VIDEA
Olympijskou kolekci pro Pchjongčchang testovali sami sportovci Olympijskou kolekci pro Pchjongčchang testovali sami sportovci
Sportovci o Novotné: Strašná zpráva, odešla velká osobnost Sportovci o Novotné: Strašná zpráva, odešla velká osobnost
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Pavel Vrba vyloučil, že by v současnosti uvažoval o odchodu od reprezentace do klubového angažmá, až skončí EURO 2016. Podle informací deníku Sport je o něj zájem mezi ruskými kluby, před novináři však popřel, že dostal už konkrétní nabídku. V nadsázce žertoval, že dostal pouze dvě nabídky – z Nového Strašecí a Hodonína. „Ty ale s největší pravděpodobností nepřijmu,“ culil se úspěšný kouč, který se chystá na sobotní los evropského šampionátu v Paříži.Deník Sport na konci minulého týdne informoval o tom, že Pavel Vrba zvažuje možnost, že by po EURO ve Francii ukončil angažmá u národního týmu, což by mu umožňovala klauzule, kterou má ve smlouvě.

To ve středu ráno potvrdil předseda FAČR Miroslav Pelta s tím, že se o budoucnosti kouče budou bavit po skončení mistrovství Evropy. „Je jasné, že na EURO národní mužstvo povede, a co bude dál, uvidíme potom. Má kontrakt ještě na dva roky a já chci, aby zůstal, ať už turnaj dopadne jakkoli,“ prohlásil šéf českého fotbalu. Nepopřel tak možnost změny po skončení velkého turnaje.

Na práci v klubu si vzpomenu rád. Ale nabídku mám jen z Hodonína, říká Vrba

Informaci, že trenér Vrba přemýšlí o možnosti odchodu od reprezentace a po odehrání letního mistrovství Evropy se vrátí k práci v klubu, potvrdilo deníku Sport několik na sobě nezávislých zdrojů. Na středeční tiskové konferenci nicméně sám Vrba prohlásil, že žádné vážné nabídky na jiné angažmá momentálně nemá.

„Ve funkci reprezentačního trenéra jsem spokojený. Momentálně neuvažuji o tom, že bych ve funkci reprezentačního trenéra skončil,“ pravil jednoznačně.

Když deník Sport v minulých dnech pátral po informacích, uvedl jeden nejmenovaný funkcionář, že o Vrbu stojí „silný klub z východu“. Tahle charakteristika seděla víc na Zenit Petrohrad než na Křídla sovětů, o nichž v kuloárech také padla zmínka.

„Čekal jsem, že přijde ještě CSKA Moskva, Lokomotiv, Kazaň, byl jsem zvědavý, jaký tým se ještě objeví. Je zbytečné se o tom bavit, nikdo mě nekontaktoval,“ pravil dobře naladěný Vrba.

Při dotazu, pokud by se ozvala při možném odvolání José Mourinha Chelsea, Vrba vtipkoval. „Musel bych to probrat s panem Peltou, společně bychom se nad tím zamysleli,“ odpověděl s úsměvem.

Témata:  sport, fotbal, reprezentace, vrba
 Klasická verze
Mobilní verze