+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. února 2016 • 12:47

EURO bude i u vody! FAČR chystá fanzónu ve Žlutých lázních

Autor:
V pražských Žlutých lázních se konají často různé sportovní exhibice, teď má šéf FAČR v plánu, aby na tomto místě byla během fotbalového EURO 2016 fanzóna.
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Důkazy, proč Krmenčík už přerostl českou ligu RENTGEN SPECIÁL: Důkazy, proč Krmenčík už přerostl českou ligu
TOP 5 gólů Olomouce: Houska se specializoval na krásné trefy TOP 5 gólů Olomouce: Houska se specializoval na krásné trefy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Během fotbalového mistrovství Evropy ve Francii se chystá v Praze fanzóna s velkoplošnými obrazovkami a televizním studiem. Umístěna by měla být v areálu Žluté lázně. Novinářům to řekl předseda Fotbalové asociace ČR Miroslav Pelta.FAČR chce nabídnout alternativu fanouškům, kteří nezískají lístky na šampionát. Podle odhadů se ke vstupenkám na zápasy přímo ve Francii dostane zhruba jen každý pátý žadatel. Poptávka totiž výrazně převyšuje nabídku, jelikož UEFA pro české fanoušky vyčlenila jen šest až sedm tisíc vstupenek na každé utkání.

"A co vím, tak těsně před uzávěrkou žádostí bylo na každé utkání zhruba třicet tisíc českých zájemců. Takže těch, na které se nedostane, bude hodně, což mě trápí. My ale pro to nemůžeme nic udělat, protože to není v naší kompetenci," prohlásil Pelta.

FAČR chce alespoň nabídnout fanouškům náhradní variantu, jak kolektivně podporovat svěřence trenéra Pavla Vrby. "Jednáme se Žlutými lázněmi, kde bychom chtěli vytvořit pro fanoušky hlavní zázemí. Chtěli bychom, aby tam byly velkoplošné obrazovky, studio, a to vše v příjemném prostředí u vody," dodal Pelta.

Ve Žlutých lázních se fandilo i při loňském hokejovém mistrovství světa. Konají se zde i různé kulturní a sportovní akce. Oficiální kapacita areálu je osm tisíc lidí.

 

SPECIÁL EURO 2016: VŠE O MISTROVSTVÍ EVROPY VE FOTBALE

 

STADIONY A MĚSTA PRO EURO 2016

 

HISTORIE ME VE FOTBALE

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze