+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
1. června 2016 • 04:30

Suchý o Rusech: V útoku mají novou generaci, obrana není nejrychlejší

Autor:
Suchý: S Rusy jsem se potkal i na dovolené, je to speciální zápas
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem
VŠECHNA VIDEA ZDE

V posledním utkání rakouského soustředění nastoupí Češi dnes od 18:00 v Innsbrucku proti Rusku. Speciální zápas to bude pro obránce Marka Suchého, který působil ve Spartaku Moskva a má v týmu soupeře spoustu známých. "Rusové jsou nebezpeční v útoku," varuje obránce FC Basilej.S ruským fotbalem má obránce Marek Suchý bohaté zkušenosti, vždyť tři a půl roku působil v týmu Spartaku Moskva. „Je to pro mě specifický zápas, určitě bych si chtěl zahrát,“ těší se reprezentační stoper.

Mezi hráči ruské reprezentace má obránce Basileje několik kamarádů. „Znám Smolova. S Romanem Širokovem jsem se potkal dokonce na dovolené, hráli jsme spolu volejbal,“ zavzpomínal s úsměvem.

Přípravné utkání s Ruskem pořádně otestuje sílu mužstva. Účastníci mistrovství Evropy jistě budou mít jinou kvalitu než poslední soupeř české reprezentace Malta, s kterou si Češi na soustředění v Rakousku poradili jednoznačně 6:0. „V útoku mají novou generaci hráčů, kteří jsou velmi rychlí a skvělí v zakončení,“ varuje před útočnou hrozbou soupeře.

Suchý: S Rusy jsem se potkal i na dovolené, je to speciální zápas

Češi by rádi navázali na střelecké hody proti Maltě a dostali se tak do pohody před šampionátem. Na ruskou obranu by mohla platit rychlost. „Kdybyste jim změřili stovku, tak to asi nebude nejrychlejší,“ smál se Suchý. „Ale oni si to ubrání dobrým postavením,“ dodal už vážně.

Rusové v přípravě na blížící se EURO zatím stihli odehrát 4 utkání. Poradili si s Portugalskem (1:0) a Litvou (3:0), v dalších zápasech nestačili na českého soupeře ve skupině Chorvatsko (1:3) a pořadatele ME Francii (2:4). Utkání můžete sledovat ONLINE na iSport.cz od 18:00.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze