+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jonáš Bartoš
8. června 2016 • 04:59

Místa pro Čecha i Rosického. Podívejte se na českou šatnu ve Francii

TOP VIDEA
SESTŘIH: Brémy - Mohuč 2:2. Hosté smazali dvoubrankový náskok, Pavlenka byl bez šance SESTŘIH: Brémy - Mohuč 2:2. Hosté smazali dvoubrankový náskok, Pavlenka byl bez šance
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z FRANCIE | Taková místa většinou fanoušci nevidí. Pro fotbalisty znamená hráčská kabina posvátný prostor, kde se udržuje soudržnost týmu, slaví velké výhry i vydýchávají porážky. Šatnu už mají nachystanou i čeští fotbalisté ve francouzském Tours, kde Vrbův výběr od středy bydlí a trénuje během mistrovství Evropy. Kabinu před středečním příletem hráčů navštívil i kameraman a fotograf serveru iSport.cz.Zázemí druholigového stadionu Stade de la Vallée du Cher v Tours poskytne českým fotbalistům ideální podmínky na přípravu během EURO. V úterý ještě probíhaly poslední úpravy před tím, než šatnu domácího celku z Tours obsadí Vrbova parta.

Prostoru vévodí velká místnost pro hráče. Den před příletem výpravy ještě chyběly u jednotlivých míst hráčské jmenovky, na tom se ale usilovně pracovalo. Zasedací pořádek je pevně daný a vychází z toho, jak u sebe seděli hráči během kvalifikace.

Svůj trenérský „kamrlík“ má Pavel Vrba, v blízkosti šatny nechybí masérna, sprchy ani další věci nutné pro přípravu špičkových fotbalistů. Všimnete si také taktické tabule či lednice na drinky.

Podívejte se do kabiny české reprezentace v Tours

Nejde o žádný zbytečný luxus, ale naprosto účelný komfort, který nejlepší týmy k ideální přípravě potřebují. Výhodou je, že hráči budou mít na stadionu všechno blízko sebe a třeba na masáže nemusí nikam daleko přecházet.

Celý fotbalový areál v Tours se upravoval těsně před šampionátem, aby z něj co nejvíc sálala domácí atmosféra pro český tým. Na tribunách stadionu najdete burcující nápisy v češtině, vyrostlo nové tiskové centrum, mixzóna a další prostory pro potřeby národního týmu.

První trénink v novém prostředí si svěřenci Pavla Vrby ve Francii vyzkouší už dnes (ve středu) od 18:30. Úvodní přípravná jednotka ve Francii bude přístupná i místním fanouškům.

VÍCE O EURO 2016 ČTĚTE ZDE >>>

Základně Čechů v Tours se povodeň těsně vyhnula, stadion je jejich

Nejvíc gólů na EURO? Müller se u toho umí přimotat, tipují Češi

Kdo vyhraje EURO? Sen o našem triumfu i skrytý favorit Anglie, tvrdí Češi

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze