+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
11. června 2016 • 19:10

Válečná zóna! Rusové útočili noži i židlemi, Angličana oživovala policie

Autor: ,
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Děsivé scény se odehrávaly ve francouzském Marseille před zápasem fotbalového EURO mezi Anglií a Ruskem. Tábory fanoušků obou týmů bojují už třetí den a přístavní město proměnily ve válečnou zónu. Doslova peklo pak dnes rozpoutala skupina ruských hooligans, kteří údajně organizovaně napadli Angličany, z nichž jeden bojoval o život s infarktem a další upadl do bezvědomí. Před zápasem bylo podle šéfa místní policie Laurenta Nuneze zraněno pět osob a šest lidí bylo zatčeno, rvačky ovšem pokračovaly po zápase i na stadionu.Záchranné složky v Marseille informovaly o tom, že Angličan byl s infarktem převezen do nemocnice poté, co ho museli oživovat policisté. Další anglický fanoušek středního věku upadl do bezvědomí, řada fanoušků měla krvavá zranění.

UNIKÁTNÍ VIDEO z Marseille: Jak viděl Čech bitku Rusů s Angličany

Chuligáni, mezi kterými znovu byli i Francouzi, jako zbraně použili také židle a stolky z místních kaváren a barů v oblasti Starého mostu. Angličané popisovali, že je Rusové organizovaně napadli z několika bočních ulic a k útoku používali i nože.

Ruští hooligans se pak předvedli i na stadionu, kde po závěrečném hvizdu opět napadli anglické fanoušky a strhla se další nekontrolovatelná bitka.

VIDEO | Podívejte se, jak to v Marseille vypadalo (pozor, některé záběry jsou drastické!)

Násilnosti začaly v noci na pátek u jedné z marseillských hospod, ale záhy je ukončil rychlý zásah policejních těžkooděnců, kteří použili i slzný plyn. Potyčky fandů s policií pokračovaly v pátek odpoledne, zatčeno bylo devět lidí.

Francouzský turnaj, který v pátek večer otevřel souboj domácí reprezentace s Rumunskem (2:1), provázejí přísná bezpečnostní opatření. Loni v listopadu se právě u stadionu Stade de France odehrál jeden z útoků islámských radikálů, při kterých v Paříži zemřelo 130 lidí.

Zápas Anglie - Rusko sledujte od 21 hodin ONLINE zde »

Jeden z anglických fanoušků po napadení Rusy dostal infarkt a oživovat ho museli policisté
Jeden z anglických fanoušků po napadení Rusy dostal infarkt a oživovat ho museli policisté

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze