+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
16. června 2016 • 20:25

Sudí Královec poprvé na EURO: Řešil simulace, kroupy a zmatky při střídání

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví
SESTŘIH: Augsburg - Freiburg 3:3. Domácí senzačně zachránili remízu dvěma góly v nastavení SESTŘIH: Augsburg - Freiburg 3:3. Domácí senzačně zachránili remízu dvěma góly v nastavení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po českých fotbalistech se na EURO poprvé představili také čeští rozhodčí. Hlavní sudí Pavel Královec se svými asistenty řídil duel Ukrajiny a Severního Irska (0:2). Přestože mu úplně nenahrály podmínky, utkání zvládl. Jaké nejtěžší momenty musel řešit?Snahy o penalty

Hned na začátku tvrdého duelu musel Královec řešit tři záludné situace, které na první pohled zaváněly pokutovým kopem. Dvakrát se ho dožadovali Ukrajinci, jednou Severní Irové. Český rozhodčí nezapískal ani jednou. Správně.

V prvním případě chtěli ukrajinští fotbalisté penaltu za ruku bránícího soupeře, ovšem ta byla jednoznačně u těla a v přirozené poloze. Hned tři minuty poté se v pokutovém území Severního Irska pro změnu jeden z Ukrajinců svalil, ale Královec mu správně ukázal, ať se raději rychle zvedne.

To samé se pak opakovalo na druhé straně. Útočník Severního Irska Conor Washington ucítil kontakt, ochotně spadl a hned se na Královce ohlížel. Ani tentokrát neuspěl, český sudí mu s přísným výrazem ve tváři naznačil, že o penaltu nešlo. Opět měl pravdu.

Nepřítelem kroupy

Největším problémem se pro Královce nakonec nestali zlobiví hráči či fanoušci, ale nevyzpytatelné počasí. Skoro celý duel totiž hustě pršelo a déšť se ve druhém poločase na chvíli změnil v kroupy. Proto musel český rozhodčí duel přerušit.

Český rozhodčí Pavel Královec musel kvůli kroupám přerušit zápas Ukrajiny se Severním Irskem
Český rozhodčí Pavel Královec musel kvůli kroupám přerušit zápas Ukrajiny se Severním Irskem

Počasí se naštěstí umoudřilo velmi rychle. Jen chvíli poté, co hráči zaběhli do tunelu, kde se sušili ručníky, už se mohli vrátit na hřiště. Zápas se tak zdržel asi o dvě minuty. A jako odměna pro všechny účastníky se nakonec na obloze objevilo slunce a utkání doplnila duha.

Zmatky při střídání

Pavel Královec ale ještě vyhráno neměl. V závěru utkání totiž musel řešit nečekané zmatky při střídání Severních Irů. Ti vedli 1:0 a nejenže nespěchali, ale dokonce se nemohli dohodnout, kdo by měl jít ze hřiště. Nakonec se pokračovalo bez střídání, Ukrajinci ale protestovali proti značnému zdržení.

To jim každopádně Královec vynahradil, když nastavil neobvyklých šest minut. Favorizovaná Ukrajina už se nicméně na vyrovnání nezmohla a se Severním Irskem nakonec prohrála 0:2. A na Královcův výkon se nebude nijak vzpomínat, což je pro rozhodčího dobré znamení.

Kompletní servis k EURO sledujte ZDE>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze