+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
29. června 2016 • 04:57

Ostrovní bratři? Ne! Hráči Walesu zuřivě slavili výbuch Anglie

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví SESTŘIH: Dortmund - Hoffenheim 2:1. Kadeřábkova asistence nestačila, domácí pod novým koučem znovu slaví
SESTŘIH: Augsburg - Freiburg 3:3. Domácí senzačně zachránili remízu dvěma góly v nastavení SESTŘIH: Augsburg - Freiburg 3:3. Domácí senzačně zachránili remízu dvěma góly v nastavení
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fanoušci Anglie smutnili, jiní pořádně slavili. A nešlo jen o příznivce Islandu, který fotbalovou velmoc překvapivě vyřadil v osmifinále EURO. Obrovskou radost z propadáku favorizované Anglie měli hráči sousedního Walesu. Dokonce to vypadalo, jako by právě ovládli celý šampionát.



Bratři z Velké Británie? To nehrozí. Že panuje mezi Anglií a Walesem velká rivalita, bylo znát už před vzájemným zápase na EURO ve skupině. Hvězdný Velšan Gareth Bale soupeře popíchl, ten mu to hned vrátil. Všichni se přeli o to, kdo má lepší mužstvo.

Nyní je jasné, že na šampionátu ve Francii dojde dál Wales. Ten totiž zvládl ostrovní bitvu se Severním Irskem a po výhře 1:0 postoupil do čtvrtfinále. To se naopak Anglii po prohře 1:2 s Islandem nepovedlo.

A Velšané jasně ukázali, jak moc svému rivalovi přáli. Po závěrečném hvizdu, který definitivně stvrdil anglický konec, vypukla v místnosti plné velšských hráčů euforie. Hráči radostně křičeli, skákali, objímali se.

"Rozhodně té oslavy nelitujeme. Jsme tak pyšní na to, že jsme poslední ostrovní tým na turnaji," řekl velšský obránce Chris Gunter. Jeho spoluhráč Neil Taylor zase prozradil, že fandí ostatní podceňovaným týmům. "Od Albánie po Maďarsko. Všichni sem přinesli svěží vítr," uvedl zadák Swansea.

VIDEO | Fotbalisté Walesu slavili anglické vyřazení

Zatímco spokojení fotbalisté Walesu se nyní mohou připravovat na čtvrtfinále EURO proti Belgii, Angličané schytali zdrcující kritiku. A to nejen kvůli svým výkonům. „Problémem je ego hráčů. Jsou příliš slavní, důležití, bohatí, mocní. To je současná Anglie. Pak se ztrácí síla týmu," uvedl například deník The Independent.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 







Klasická verze
Mobilní verze