+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. června 2016 • 09:24

Anglie se do čtvrtfinále EURO nepodívá, ale hráči z Premier League střelecky vládnou

Autor:
Záložník Francie Dimitri Payet patří londýnskému West Hamu
TOP VIDEA
NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem NEJ zákroky bundesligy: Pavlenka krásně vyškrábl míč v letu pod břevnem
Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy Tři generace Fuksů na jedné lodi. Pojedeme takhle mistrovství republiky, smál se dědeček Martina Fuksy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Anglický tým ztroskotal na jednom z překvapení turnaje, Islandu, a jako obvykle na velkém turnaji končí dřív, než by si on i jeho fanoušci přáli. Ale do čtvrtfinále postoupily týmy, u nichž je výrazná anglická stopa v podobě hráčů z anglické Premier League.Anglie si vystřihla parádní ostudu, když ji v osmifinále poslal domů podceňovaný tým Islandu. A to o něm Ronaldo po remíze s Portugalskem prohlašoval, že na letošním EURO ničeho nedosáhne. A mýlil se.

Z Anglie se zvedla tvrdá kritika, která nikoho v anglickém týmu nešetřila, ani trenéra, který raději ihned rezignoval. Porážka od Islandu je přirovnávána k potupné porážce Anglie od USA v roce 1950.

Ozvaly se i hlasy, že si anglický fotbal plete svou reálnou sílu se silou a prestiží Premier League. Ta je podle nich silně závislá na špičkových hráčích z jiných zemí a opravdu anglických talentů je málo.

Pravdou je, že na EURO 2016 dali Angličani jen čtyři góly, což není moc. Ovšem v celkem 44 dosavadních zápasech kanonýři z Premier League nasázeli do branek soupeřů plných 24 gólů. Jsou tedy vůbec nejúspěšnějšími ze všech lig, které se v Evropě hrají.

Chcete vidět super fotbal? Jděte na Novou DIGI TV >>

S odstupem ve střelecké úspěšnosti pak následují hráči ze španělské La Ligy, a to se 14 zásahy. Dosavadní průběh turnaje EURO 2016 zaznamenal 86 gólů, což činí průměr 1,95 gólu na zápas. Právě hráče z těchto dvou na EURO nejúspěšnějších lig po jeho skončení uvidíme na Nové DIGI TV, která bude zápasy Premier League a La Ligy exkluzivně vysílat. Navíc k tomu nabídne exkluzivně i přenosy z druhé anglické ligy Sky Bet Championship.

Největší nadílku gólu přinesl souboj dalšího překvapení turnaje Maďarska s favorizovaným Portugalskem. Šest gólů a remíza 3:3 výrazně ční nad turnajovým průměrem vstřelených branek.

A tenhle zápas znamenal i střelecké probuzení pro hvězdu Realu Madrid Ronalda, který dal hned dvě branky, z toho jednu opravdu parádním způsobem. Maďaři ale narazili tvrdě na Belgii a dostali pro změnu největší výprask na EURO, když podlehli 4:0. Přesto hráče doma vítaly tisíce fandů jako hrdiny.

Není divu, maďarský tým si na velkém turnaji zahrál poprvé od mistrovství světa v roce 1986 a ostudu rozhodně neudělal, přestože na EURO postoupil až z baráže.

Do určité míry je překvapením i postup Walesu a Polska. U Walesu ale překvapení není zase tak velké, pokud si uvědomíme, že polovinu týmu tvoří hráči z Premier League a druhou polovinu ze Sky Bet Championship. Lídrem je navíc hvězda Realu Madrid Gareth Bale, který vede i tabulku. Uvidíme tedy, jak si týmy a jejich hráči poradí v nadcházejícím čtvrtfinále. S koncem turnaje EURO 2016 nám ale z obrazovek nezmizí. Budeme je vídat na Nové DIGI TV, v přímých přenosech z Premier League, La Ligy a Sky Bet Championship.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze