13. června 2015 • 20:25

Ronaldo zase řádil, Arménii zničil v kvalifikaci hattrickem

Cristiano Ronaldo předvedl další fantastický výkon
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky

Portugalská výhra na půdě Arménie v kvalifikaci o postup na EURO 2016 nese pečeť CR7. Favorit vyhrál 3:2 a Cristiano Ronaldo se postaral o všechny zásahy Portugalců. Ti přitom v utkání prohrávali 0:1, jenže pak začala řádit hvězda Realu Madrid. Proměnila penaltu, využila chybu soupeře a pak parádně pálila pod břevno. Arménie sice ještě snížila, ale tři body brali Portugalci.

V první půli to pár minut mohlo vypadat, že Arménie chystá vzpouru. Šla totiž do vedení po nádherné trefě rodáka z Brazílie Marcose Pizzelliho, který napálil trestný kop z obrovské dálky pod břevno branky a gólman Portugalců nevěřil vlastnímu zraku, když míč skončil v síti. Publikum šílelo a užívalo si chvíle slávy.

Po necelé půlhodině hry ale přišla první velká chvíle bombarďáka z Madridu. Portugalci dostali výhodu pokutového kopu, Ronaldo na sebe vzal tíhu odpovědnosti a vyrovnal na 1:1. I remíza by favorita hodně bolela, do poločasu ale stav zůstal nerozhodný.

Jenže po návratu z kabin pokračovalo galapředstavení hvězdného CR7. Podruhé se mezi střelce zapsal Ronaldo po nedorozumění obránce s gólmanem Berezuckým. Ti si dávali tak dlouho přednost v tom, kdo odehraje míč, až do míče kopačkou šťouchl pohotový Portugalec a skóroval. Pak pelášil s rukou u ucha po trávníku a vychutnával si zaskočené diváky.

Výtečný výkon pak bombarďák Portugalců vyšperkoval parádní dělovkou pod břevno. Gólman Arménie neměl nárok. Cristiano Ronaldo tak navázal na hattrick z posledního kola španělské ligy proti Getafe a připsal si tři trefy v utkání i v reprezentačním dresu.

Portugalci si situaci následně zkomplikovali, když museli do deseti po vyloučení Tiaga a Mkojan snížil. To byla ale gólová tečka za zápasem, hosté pak chvílemi bránili v osmi lidech a skóre se už nezměnilo.

Favorit trefil za celý zápas čtyřikrát branku, ale protože dal tři góly, tak může slavit. Cristiano Ronaldo vystřílel tři body pro favorita a trávník opouštěl rozesmátý jako sluníčko.

Cristiano Ronaldo nebyl jediným hráčem, který se v kvalifikaci v sobotu blýskl hattrickem. Tři trefy si připsal na konto i Polák Robert Lewandowski v duelu s Gruzií (4:0) a také Němec André Schürrle na hřišti Gibraltaru (Němci vyhráli 7:0).

1.  Portugalsko 8 7 0 1 11:5 21
2.  Albánie 8 4 2 2 10:5 14
3.  Dánsko 10 3 4 3 11:9 13
4.  Srbsko 8 2 1 5 8:13 4
5.  Arménie 8 0 2 6 5:14 2