+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. srpna 2015 • 14:14

Frýdek je poprvé v reprezentaci: Táta z toho měl větší radost než já

Autor: ,
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly Unikátní VIDEO ze šlágru Sparta – Plzeň: Gesta trenérů i jiné pohledy na (ne)uznané góly
Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano! Strýcová o přestupu jejího kouče k Plíškové: Je to podraz? Ano!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Otec Martina Frýdka odehrál za fotbalovou reprezentaci 37 zápasů a má stříbro z mistrovství Evropy. Z jeho kariéry si třiadvacetiletý záložník pražské Sparty moc nepamatuje, ale po první nominaci do národního týmu doufá, že tátu v budoucnu dožene."Budu se snažit, ale nebude to jednoduché," řekl Frýdek, kterého trenér Pavel Vrba povolal na kvalifikační zápasy s Kazachstánem a v Lotyšsku. "Táta mi samozřejmě gratuloval a z nominace měl snad větší radost než já," dodal bývalý hráč Liberce.

Vzpomínky na otcovu kariéru má Frýdek jen matné. "Samozřejmě vím o medaili z šestadevadesátýho, ale byly mi čtyři roky, tak jsem to moc nesledoval," poznamenal. "Vím, že tam byl taťka od táty, rodiče od mamky. Já jsem byl v Česku a že táta hraje fotbal, jsem začal víc vnímat asi o rok později," řekl Frýdek.

Teď může na otce v národním dresu navázat. "Jsem fakt nadšený, že jsem dostal příležitost. Je to čest a splněný sen každého fotbalisty," uvedl. O nominaci se dozvěděl cestou z odvety 4. předkola Evropské ligy v Thunu. "Jeli jsme autobusem na letiště, když mi volal pan Fitzel (manažer reprezentace). Byl jsem šťastnej."

Radost byla o to větší, že s nominací nepočítal. "Nečekal jsem to. Soustředil jsem se na to, abych se dostal ve Spartě do základu. To pro mě bylo důležitější a tohle je už jen třešnička na dortu," prohlásil s tím, že mu do reprezentace pomohla i jeho univerzálnost.

"Ale nevím, jestli je to úplně moje výhoda. Vždycky je lepší, když má člověk stabilní místo v sestavě, než zaplácávat místo, kde zrovna nikdo není," uvedl se smíchem.

Několik spoluhráčů v reprezentaci zná Frýdek z jednadvacítky, jiné ale třeba jen z televize. "Třeba s Petrem Čechem jsem se mimo hřiště párkrát potkal, ale Tomáše Sivoka jsem zatím viděl jenom v televizi. To pro mě bude něco nového," uvedl Frýdek.

Záložník Liberce Josef Šural se také hlásil na srazu reprezentace
Záložník Liberce Josef Šural se také hlásil na srazu reprezentace

 Klasická verze
Mobilní verze