+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
5. září 2015 • 15:30

Radost s pachutí podivna. Hříchy, které mučí národní tým

Autor:
 • Čeští fotbalisté nemohou být se svým výkonem proti Kazachstánu spokojeniČeští fotbalisté nemohou být se svým výkonem proti Kazachstánu spokojeniFOTO:

  Radost s pachutí podivna. Tak by se dalo krátce shrnout představení české reprezentace v utkání s Kazachy. I přes výhru totiž bylo ve hře národního týmu mnoho nedostatků. Deník Sport shrnuje ty nejzásadnější.

 • Absence presinku

  Být aktivní, nedat soupeři vydechnout a po ztrátě míče se okamžitě snažit o jeho znovuzískání. To je moderní fotbalová filozofie, které se ovšem reprezentace proti Kazachům dokonale zpronevěřila. Češi rezignovali na snahu o zatlačení papírově slabšího soupeře do defenzivy, vrcholem byl závěr prvního poločasu. Hosté dlouhé dvě minuty poklidně kombinovali s balonem, Češi jen přihlíželi. 64 Tolik procent času měli Češi balon na svých kopačkách.

  Milan Škoda se postaral o otočení skóre proti Kazachstánu

 • Nulový pohyb

  Bez balonu Bez pohybu hrát fotbal najde. V ideálním případě to vypadá tak, že hráč na balonu má automaticky k dispozici několik možností, kam míč distribuovat. Ve čtvrtek to ovšem neplatilo. Svěřenci trenéra Pavla Vrby byli zabrždění, vlastní statičností si situace sami komplikovali. Chyběly sprintové náběhy, kombinace v nejvyšší rychlosti. Češi svým přístupem Kazachům bránění značně usnadnili.

  Brankář Česka Petr Čech při zákroku

 • Alibistická rozehrávka

  Tomáš Rosický je pro národní tým nenahraditelný, to v tuhle chvíli nelze zpochybnit. Duel v Plzni to jen podtrhl. Při absenci lídra se nenašel nikdo, kdo by se odhodlal ke kolmému balonu vpřed. Drtivá většina přihrávek létala do stran, případně zpět ke stoperům. Z české hry se tak naprosto vytratil moment překvapení. Mnoha přihrávkám navíc chyběla razance, která by přispěla k plynulejší mezihře.

  Trenér české reprezentace Pavel Vrba se při zápase s Kazachstánem hodně zapotil

 • Bránění standardek

  Už před zápasem bylo jasné, že to bude největší (možná jediná) zbraň Kazachů. Standardní situace. Pavel Vrba svůj tým na jejich bránění připravoval, přesto se to nepovedlo. Češi zaspali už při rozehrání na krátko, následně nedokázali pohlídat náběh Logviněnka a inkasovali. Od stejného hráče navíc už potřetí, znovu po standardní situaci. Nešvar z první části kvalifikace tak žije dál.

  Fotbalisté Česka po výhře 2:1 nad Kazachstánem děkují fanouškům

 Klasická verze
Mobilní verze