6. září 2015 • 13:37

Španělé zničili Slovensko. Proč ale fanoušci vypískali Piquého?

Autor:
Obránce Gerard Piqué si v duelu se Slovenskem vyslechl pískot od vlastních fanoušků
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev CELÝ SESTŘIH: Sparta - Plzeň 2:0. Rozhodli Šural a Karavajev
Explzeňský Rajtoral (†31) spáchal sebevraždu. Podívejte se na jeho kariéru Explzeňský Rajtoral (†31) spáchal sebevraždu. Podívejte se na jeho kariéru
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na hřišti jasně vládli, vyhráli s přehledem 2:0. Fotbalisté Španělska zvládli důležitý kvalifikační duel proti Slovensku, přesto se po utkání řešilo především něco jiného. Domácí fanoušci totiž během zápasu pískali na stopera Gerarda Piquého, který si to u nich v minulosti dost rozházel.Diváci při utkání Španělska byli svědky zvláštních scén. Piqué se dotkl míče a velká část domácích příznivců spustila hlasitý pískot. Druhý tábor zase tleskal. Proč vlastně Španělé pískali na vlastního hráče?

Piqué totiž budí ve Španělsku velké kontroverze. Obránce Barcelony nesnáší většina fanoušků Realu Madrid, protože si skoro při žádném triumfu svého týmu nezapomene do rivala kopnout. Často velmi trapně, jako když zaútočil na soukromí Cristiana Ronalda.

Druhým, ještě vážnějším důvodem, je Piquého podpora samostatného Katalánska. I v tomto se v minulosti často vyjadřoval dost nemístně a bez respektu. To mu velká část Španělů nedokáže odpustit, zatímco Katalánci ho pochopitelně milují.

VIDEO | Španělé porazili Slovensko 2:0

Piquého spoluhráči se ho každopádně po utkání zastávali. „Pískání nám nepomáhá, není to dobré. Ovlivňuje to všechny hráče,“ tvrdil Andrés Iniesta. „Prosím fanoušky, aby na Piquého nepískali. Není to příjemné,“ dodal kapitán Španělska Iker Casillas.

„Myslím, že je to politováníhodné. Je opravdu nechutné, aby španělští fanoušci pískali na člena jejich národního týmu,“ opřel se do příznivců trenér Vicente del Bosque.