8. září 2015 • 15:49

Řecká BÍDA! Zlato z ME 2004 je zapomenuto, tým je pro smích

Autor:
Zatímco v roce 2004 slavili Řekové senzační triumf na ME, nyní jsou fanouškům pro smích
TOP VIDEA
Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále Chomutov - Třinec: Euforie u Pirátů! Černý kůň extraligy postupuje do semifinále
Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku Nad áčkem nepřemýšlím, řekl Černý po hattricku za jednadvacítku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští fanoušci na ten zápas nikdy nezapomenou. Fotbalová reprezentace hrála na mistrovství Evropy v Portugalsko 2004 fantastický fotbal, ale v semifinále ji vyřadili Řekové. Ti pak došli až pro senzační zlato. Nyní, více než deset let poté, se řecká reprezentace ocitla v obrovské krizi. Tamní fotbal je doslova pro smích.Řecké zlato z EURO 2004 mají dodnes fanoušci v hlavách jako velmi neférové. Tým totiž pod trenérem Otto Rehhagelem předváděl velmi defenzivní fotbal, na který se v podstatě nedalo koukat. A v tom Řekové pokračovali i v dalších letech.

Přesto se řecká reprezentace, na rozdíl od té české, dostala na poslední MS do Brazílie a dokonce postoupila ze skupiny. Jenže v aktuálně rozehrané kvalifikaci o EURO ve Francii se Řekové už několikrát pořádně ztrapnili.

Prohry s Faerskými ostrovy

Řekové už dávno ztratili šanci alespoň na baráž. Ve skupině F, kam patří mimo nich Severní Irsko, Maďarsko, Rumunsko, Finsko a Faerské ostrovy, jsou poslední. A právě s posledním jmenovaným outsiderem dvakrát prohráli.

Fotbalisté Faerských ostrovů přitom v jiných zápasech nezískali ani bod. Řeky ale porazili v obou duelech. Hlavně poté, co po výhře 1:0 vyloupili řeckou půdu, v zemi bývalých mistrů Evropy vzplály emoce. Fanoušci i média zuřili.

Trapas odnesl zkušený trenér Claudio Ranieri, který k Řecku nastoupil teprve před začátkem kvalifikace. Mužstvo převzal sedmdesátiletý Uruguayec Sergio Markarián. Ani on situaci nezlepšil a v červenci letošního roku raději rezignoval.

V tuto chvíli národní tým Řecka vede Kostas Tsanas, který má zkušenosti především z mládežnického fotbalu. Zlepšení je ale stále v nedohlednu. Jako důkaz může sloužit domácí prohra s Finskem a poté doslova ubráněná bezbranková remíza v Rumunsku.

Řekové tak mohou na historický úspěch pouze vzpomínat. Ani to je ale neušetří posměškům, kterými si je teď dobírají fanoušci ostatních mužstev.

VIDEO | Cesta Řecka za zlatem na EURO 2004

Z V R P Skóre B
1.  Maďarsko 12 6 4 2 14:10 22
2.  Sev. Irsko 10 6 3 1 16:8 21
3.  Rumunsko 10 5 5 0 11:2 20
4.  Finsko 10 3 3 4 9:10 12
5.  Řecko 10 1 3 6 7:14 6
6.  Faerské ostrovy 10 2 0 8 6:17 6

Témata:  sportfotbalreprezentaceŘecko