Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. října 2015 • 22:37

Češi se doma loučí prohrou 0:2. Turci je zlomili po pauze

CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Čeští fotbalisté prohráli poslední domácí zápas v kvalifikaci o EURO 2016. Jako již jistí postupující podlehli na Letné Turecku 0:2, které naopak výrazně zvýšilo své šance na účast v baráži. Oba góly inkasoval Vrbův tým po přestávce.  Nejdříve v 62. minutě po sporné penaltě otevřel skóre Inan, náskok potvrdil jedenáct minut před koncem Hakan Calhanoglu. Kvalifikaci Češi zakončí v úterý duelem v Nizozemsku.

Hosté: 62. Inan, 79. Çalhanoğlu

Domácí: Vaclík – Kadeřábek, Suchý (C), Procházka, Novák – Darida, Pavelka – Dočkal (78. Petržela), Josef Šural (67. Milan Škoda), Krejčí (54. Skalák) – Lafata.

Hosté: Babacan – Özbayraklı, Aziz, Balta, Erkin – Inan – Tufan, Özyakup (88. Topal), Arda Turan (C) (86. Töre) – Çalhanoğlu, Tosun.

Domácí: Čech, Koubek, Kadlec, Gebre Selassie, Kalas, Frýdek, Skalák, Plašil, Petržela, Kopic, Necid, Škoda

Hosté: Mert Akyüz, Günok, Taşdemir, Gülüm, Topal, Şen, Bulut, Erdinç, Şahan, Öztekin, Töre, Yokuşlu

Domácí: Krejčí, Dočkal, Pavelka, Novák

Hosté: Özbayraklı, Şen

Atkinson – Mullarkey, Child (vš. Anglie)

17 190 diváků

Trenér Vrba podle předpokladů udělal několik změn v sestavě. Premiéru v základní sestavě si odbyl obránce Novák a poprvé si v soutěžní utkání za dospělou reprezentaci zachytal gólman Vaclík, který nahradil jedničku Čecha.

V první půli však brankářská dvojka prakticky žádnou práci neměla. Turecko zahrozilo jen v šesté minutě, kdy Tosun postupoval sám na Vaclíka, s přehledem zakončil, ale trefa kvůli těsnému ofsajdu nemohla platit.

Zatímco český celek hrál s jistotou postupu v zádech v klidu, Turci bojují s Nizozemskem na dálku o třetí místo znamenající baráž a důležitost utkání je viditelně svazovala. Odskakovaly jim míče a Češi po čtvrthodině převzali otěže.

Novák: Penalta? Jestli to byl faul, měl mě sudí vyloučit

Domácí lépe kombinovali, více drželi balon, ale s výjimkou několika náznaků hostující branku dlouho neohrozili. Až v 41. minutě nacentroval z pravé strany Kadeřábek, jenže nabíhající Šural poslal hlavičku z výborné pozice hodně mimo.

I po přestávce byli zpočátku aktivnější Češi. Dočkal napálil odražený balon nad, jeho spoluhráč ze Sparty Krejčí v nadějné pozici dvakrát pokazil centr a Vrba místo něj nasadil Skaláka.

480p 360p 240p
Brankář Vaclík: Škoda že jsem při penaltě netrefil stranu

Turecko bylo v ofenzivě dlouho neškodné, ale v 62. minutě otevřelo skóre. Erkin vysokým nákopem vrátil míč do vápna, kde Aziz po souboji s Novákem upadl a z přísně nařízené penalty se prosadil Inan. Vaclík si vybral špatnou stranu.

Vrba poslal na trávník druhého útočníka Škodu, v 70. minutě ale opět zahrozili hosté. Senova křížná střela se otřela o vnější část tyčky. Za dalších devět minut si už ale hosté pojistili náskok. Po centru za obranu si zpracoval míč Calhanoglu a křížnou střelou propálil Vaclíka.

Turecko pak promarnilo ještě dvě šance, ale i tak si před posledním zápasem skupiny s Islandem udrželo dvoubodový náskok před Nizozemskem na třetím místě, které znamená baráž.

Branky: 62. Inan z pen., 80. Calhanoglu. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child (všichni Angl.). ŽK: Krejčí, Dočkal, Pavelka, Novák - Özbayrakli, Sen. Diváci: 17.190.

ČR: Vaclík - Kadeřábek, Suchý, Procházka, Novák - Dočkal (78. Petržela), Darida, Šural (67. Škoda), Pavelka, Krejčí (54. Skalák) - Lafata. Trenér: Vrba.

Turecko: Babacan - Özbayrakli, Aziz, Balta, Erkin - Inan - Tufan, Özyakup (87. Topal), Turan (85. Töre) - Calhanoglu, Tosun (64. Sen). Trenér: Terim.