13. října 2015 • 23:15

Češi mohou být při losu ME ve druhém koši, hrozí Ukrajina a Bosna

Autor: ,
TOP VIDEA
Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona Slavia je mistr! Takhle na Strahově převzala pohár pro ligového šampiona
Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci Šilhavý pod vodopádem! Hráči Slavie ho zlili na tiskové konferenci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští fotbalisté mají po výhře v Nizozemsku šanci být při losování závěrečného turnaje mistrovství Evropy ve druhém výkonnostním koši. V tabulce koeficientů jsou mezi jistými postupujícími dvanáctí, což je poslední místo pro druhý koš. V listopadové baráži je však ještě mohou předstihnout Ukrajina a Bosna, všechny další týmy už mají horší bilanci.Do pořadí se započítávají tři poslední cykly, tedy Euro 2012, mistrovství světa 2014 a současná kvalifikace, která má nejvyšší váhu.

V prvním koši jsou vedle hostitelské Francie Německo, Španělsko, Portugalsko, Anglie a Belgie. Ve druhém jsou spolu s Českou republikou také Itálie, Chorvatsko, Rusko, Švýcarsko a Rakousko. Těmto týmům by se tedy svěřenci Pavla Vrby vyhnuli.

Baráž se bude losovat v pátek a její zápasy jsou na pořadu od 12. do 17. listopadu. Složení skupin pro závěrečný turnaj pak určí los 12. prosince v Paříži.

Předběžné rozdělení do košů
1. koš: Francie (pořadatel), Německo, Španělsko, Portugalsko, Anglie, Belgie,
2. koš: Itálie, Chorvatsko, Rusko, Švýcarsko, Rakousko, Česko,
3. koš: Polsko, Rumunsko, Slovensko, Turecko, Island,
4. koš: Albánie, Severní Irsko, Wales.

Týmy do baráže (los 18. října, zápasy 12. - 17. listopadu):

Nasazení: Bosna a Hercegovina, Ukrajina, Švédsko, Maďarsko,
Nenasazení: Dánsko, Irsko, Norsko, Slovinsko.

480p 360p 240p
Kadeřábek o svém gólu: Viděl jsem, že brankář čeká centr

Suchý: Doufám v co nejmenší trest


Tomáš Kalas slaví výhru s koučem Pavlem Vrbou.
Tomáš Kalas slaví výhru s koučem Pavlem Vrbou.