a dozvíte se vše jako první.
13. listopadu 2015 • 20:35

Bosnu zachránil v baráži o ME Džeko, s Irskem doma remizovala 1:1

Bosna a Hercegovina se na úvod šampionátu setká s Argentinou
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer

Bosna a Hercegovina v prvním duelu baráže o postup na EURO ve Francii přivítala na domácí půdě Irsko. Ve velmi vyrovnaném zápase se do vedení dostali hosté zásluhou Robbie Bradyho. V 85. minutě vyrovnal na konečných 1:1 domácí kanonýr Edin Džeko.

Do první vážnější šance se dostal v 22. minutě Ibiševič, míč však nasměroval pouze do boční sítě. Se Zukanovičovým pokusem si následně poradil brankář Randolph, který dostal v brance Irska prostor místo zraněného Givena

.Kromě něj nemohli kvůli zdravotním problémům za hosty nastoupit Long, Meyler a Westwood, v irské sestavě chyběli také O'Shea a Walters kvůli kartám. Domácí trenér Baždarevič nemohl postavit distancovaného Bešiče.

Po změně stran se hra vyrovnala, zhoršila se také viditelnost vinou mlhy. V 82. minutě dostal hosty do vedení záložník Norwiche Brady. Irové ale náskok udrželi pouze tři minuty, než po Vranješově přihrávce vyrovnal Džeko, jenž je s osmi góly nejlepším střelcem bosenské reprezentace v kvalifikaci.

České reprezentaci by se hodil postup Irska, neboť by v tabulce koeficientů udržela pozici v druhém koši. Zároveň svěřenci Pavla Vrby potřebují pomoc Slovinska, které v sobotu odehraje první zápas na půdě Ukrajiny. O dalších postupujících z baráže se rozhodne v duelech Švédsko - Dánsko a Maďarsko - Norsko.

Hosté: 82. Brady

Domácí: Begović – Mujdža (51. S. Vranješ), T. Šunjić, Spahić, E. Zukanović – Višća (73. Đurić), Pjanić, Cocalić, Lulić (88. Hajrović) – Ibišević, Džeko (C).

Hosté: Randolph – Coleman, Keogh, Clark, Ward (67. Wilson) – Hendrick, McCarthy, Whelan (C), Brady – Hoolahan (60. McClean) – Murphy.

Domácí: Burić, Šehić, Bičakčić, Đurić, Hadžić, Hajrović, Hodžić, Kolašinac, Medunjanin, Salihović, Sušić, Vranješ

Hosté: Arter, Doyle, Forde, Gibson, Christie, Keane, McClean, McGeady, Pearce, Wilson, Henderson, Judge