+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
4. října 2016 • 20:30

Kouč Němců Löw kritizuje EURO: Kvalita trpěla, někteří nehráli fotbal

Autor:
Joachim Löw na tréninku německé reprezentace
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem SESTŘIH: Mönchengladbach – Hamburk 3:1. Zářili Raffael s Hazardem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vůbec poprvé v historii EURO se letos na turnaji představilo 24 týmů. Zatímco menší země si změnu UEFA pochvalovaly, jelikož měly větší šanci na úspěch, fotbalové mocnosti z rozšíření šampionátu o osm celků zrovna nadšené nebyly. Svědčí o tom i názor německého trenéra Joachima Löwa. „Není to dobré. Sportovní úroveň nesmí klesnout. Některé týmy přemýšlely jen nad tím, jak se ubránit a snažily se nehrát fotbal,“ kritizuje zpětně turnaj ve Francii kouč Německa, které v sobotu vyzve Česko v kvalifikaci o MS 2018.Několik let bylo zavedeným pravidlem, že se evropský šampionát odehrál v počtu šestnácti účastníků. V roce 2010 však organizace UEFA přišla s návrhem rozšíření o osm týmů. Návrh prošel a tak se na letošní EURO pořádané Francií, dostalo hned několik nováčků.

Jenže kvantita nezaručuje kvalitu. To potvrzují i slova trenéra Německa Joachima Löwa. „Rozumím tomu, že pro menší národy je to velká šance, jak proniknout do velkého fotbalu, ale není to dobré. Sportovní úroveň nesmí klesnout,“ uvedl Löw pro deník Die Welt.

A právě v některých duelech k poklesu fotbalové úrovně docházelo. Ne všechny zápasy fanoušky bavily. Týmy se snažily místo otevřených bitev bránit a uhrát, co nejpřijatelnější výsledek.

Podobným stylem se na turnaji prezentoval i český výběr, se kterým se Němci v sobotu utkají v kvalifikačním duelu o MS 2018. Češi se po dvou porážkách (0:1 Španělsko, 1:2 Turecko) a jedné remíze (2:2 Chorvatsko) rozloučili se šampionátem už po základní skupině a po vypadnutí sklidili ze všech stran značnou dávku kritiky za přílišnou pasivitu.

Tu kritizuje i Löw. „To bylo za hranou vší cti. Vždyť někteří se ve Francii snažili pouze bránit a nehrát fotbal. To vidím, jako velký krok zpátky. Je jasné, že kvalita poté trpí. Nesmíme povolit takové věci,“ kritizuje německý kouč zpětně rozšíření turnaje.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze