7. října 2016 • 23:20

Ronaldo zničil Andorru čtyřmi góly, Švýcaři vyhráli drama v Maďarsku

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalisté Francie napravili zaváhání z úvodního kola kvalifikace mistrovství světa a Bulharsko dnes porazili 4:1. Úřadující mistr Evropy Portugalsko deklasovalo Andorru 6:0, čtyřmi trefami k tomu přispěl kapitán Cristiano Ronaldo. Role favoritů splnily také Belgie či Nizozemsko.

Francouzi slaví první plný bodový zisk, ale nezačali s Bulhary dobře. V páté minutě fauloval ve vápně obránce Sagna a nařízenou penaltu proměnil Aleksandrov. Posléze ale Sagna chybu napravil a nacentroval na vyrovnávací gól Gameirovi.

Pak už byli v ofenzivě aktivní pouze domácí. V 26. minutě Payet centroval do vápna a jeho pas bez přispění spoluhráčů skončil až za zády gólmana Stojanova. V závěru poločasu zvýšil na 3:1 po Pirgovově chybě Griezmann.

Po změně stran se po pěkné kombinaci podruhé v zápase prosadil Gameiro. Asistoval mu Griezmann, který se v posledních deseti reprezentačních zápasech přímo podílel na stejném počtu gólů: sedm dal a na tři přihrál.

První výhru do tabulky skupiny A si připsalo také Nizozemsko, které porazilo Bělorusko také 4:1. Po prvním poločase vedli domácí 2:0, když se dvakrát trefil záložník Promes. Po přestávce snížil Rios, "Oranjes" tak v posledních 13 duelech udrželi jen jednou čisté konto. Definitivně o jejich vítězství ale následně rozhodli Klaassen a Janssen. Nizozemci vyhráli domácí soutěžní zápas poprvé od listopadu 2014.

Vítězství Švédů na hřišti Lucemburska zařídil Mikael Lustig
Vítězství Švédů na hřišti Lucemburska zařídil  Mikael Lustig

Ronaldo se vrátil po zranění do sestavy národního týmu a hned byl hlavní hvězdou utkání proti Andoře. Prosadil se čtyřikrát, což se mu v dresu Portugalska podařilo poprvé. Na konto si ale připsal už 42. hattrick v kariéře, z toho čtvrtý za reprezentaci. Další trefy při výhře 6:0 přidali Cancelo a Silva.

Skupinu B vede přemožitel Portugalska z prvního duelu Švýcarsko, které ovládlo vyrovnaný duel v Maďarsku poměrem 3:2. Rozhodující gól dal v poslední minutě záložník berlínské Herthy Stocker.

Belgie uspěla i v druhém zápase pod trenérem Robertem Martínezem. Bosnu a Hercegovinu porazila jasně 4:0, když skóre otevřel vlastním gólem Spahič a poté se prosadili Hazard, Alderweireld a Lukaku. Belgičané tak vedou skupinu H před Řeckem, které zvítězilo v utkání řízeném českým sudím Pavlem Královcem 2:0 nad Kyprem.

Vše o kvalifikaci na fotbalové MS 2018 čtěte ZDE »

Skupina A:

Francie - Bulharsko 4:1 (3:1)
Branky:
23. a 59. Gameiro, 26. Payet, 38. Griezmann - 6. Aleksandrov z pen. Rozhodčí: Banti (It.).

Lucembursko - Švédsko 0:1 (0:0)
Branka:
58. Lustig. Rozhodčí: Bebek (Chorv.). ČK: 82. Malget (Lucembursko).

Nizozemsko - Bělorusko 4:1 (2:0)
Branky:
15. a 31. Promes, 56. Klaassen, 64. Janssen - 47. Rios. Rozhodčí: Thomson (Skot.).

Branky:
53. a 72. Szalai - 51. Seferovič, 67. Rodríguez, 90. Stocker. Rozhodčí: Kuipers (Niz.).

Portugalsko - Andorra 6:0 (3:0)
Branky:
2., 4., 47. a 68. Ronaldo, 44. Cancelo, 86. Silva. Rozhodčí: Drachta (Rak.). ČK: 62. Rubio, 71. Rebes (oba Andorra).

Lotyšsko - Faerské ostrovy 0:2 (0:1)
Branky: 19. Nattestad, 70. Edmundsson. Rozhodčí: Bojko (Ukr.).

Řecko - Kypr 2:0 (2:0)
Branky: 12. Mitroglu, 42. Mantalos. Rozhodčí: Královec (ČR).

Belgie - Bosna a Hercegovina 4:0 (2:0)
Branky: 26. vlastní Spahič, 29. Hazard, 60. Alderweireld, 79. Lukaku. Rozhodčí: Atkinson (Angl.).

Estonsko - Gibraltar 4:0 (0:0)
Branky: 47. a 70. Kait, 52. Vassiljev, 88. Mosnikov. Rozhodčí: Eskov (Rus.).

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.