+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
12. listopadu 2016 • 20:29

Odplata za Trumpa? Mexiko porazilo USA, diváci viděli červenou i šarvátky

Autor:
TOP VIDEA
Češi z NHL o Nečasovi po draftu: Je to teprve začátek, ať se daří, hlásí Voráček a spol. Češi z NHL o Nečasovi po draftu: Je to teprve začátek, ať se daří, hlásí Voráček a spol.
Schick: Pokud dopadnou testy dobře, budu se hlásit na přípravu v Juventusu Schick: Pokud dopadnou testy dobře, budu se hlásit na přípravu v Juventusu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořádně je naštval. Aby ne. Nový prezident USA Donald Trump totiž ve své kampani naplno prohlásil, že by v případě zvolení nechal u hranic s Mexikem postavit zeď. Zloba Mexičanů se přenesla i do fotbalu. Již tradičně vyhrocený duel s USA tak dostal ještě další náboj. A v kvalifikaci o MS 2018 v Rusku to skutečně vřelo!Trump má na svém kontě kontroverzních výroků desítky, ten o zdi u hranic s Mexikem ale zatím nejvíce zasáhl i sportovní svět. Mexičanům dal každopádně o to větší motivaci. V našlapané aréně, která byla beznadějně vyprodaná, tak byla skutečně hustá atmosféra.

Emoce nechyběly ani na hřišti. Ostatně šlo o úvodní zápas kvalifikace na MS a zrovna mezi týmy, které mají mezi sebou dlouholetou rivalitu. Přidejte si Trumpa a vznikne vám dost vypjatý koktejl.

To bylo znát od začátku. Fanoušci tak mohli vidět pár šarvátek a strkanic, oba týmy hrály od začátku naplno a nehodlaly uhnout z jediného souboje. Mexiko vedlo, domácí Amerika vyrovnala. A pak to přišlo.

Obránce Mexika Rafael Márquez si v 89. minutě naskočil na centrovaný míč a rozhodl. Sedmatřicetiletý veterán rozpoutal obrovskou euforii v hostujícím táboře, naopak zklamání domácích nemohlo být větší.

Aby diváci viděli ve vypjatém zápase skutečně všechno, přišla na řadu i červená karta. Za druhou žlutou si ji vysloužil mexický obránce Carlos Salcedo. To už ale hostům nevadilo a připsali si důležité tři body.

Politika by se do sportu míchat neměla, ale pro Mexičany má tato výhra určitě speciální příchuť.