Zápas č. 1 000, nula i další rekord. Buffon si osladil výhru s Albánií

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Italští fotbalisté v kvalifikaci mistrovství světa doma porazili Albánii 2:0. Brankář Gianluigi Buffon v Palermu odehrál tisící zápas v profesionální kariéře a 168. reprezentačním startem vytvořil nový evropský rekord.

Kapitán reprezentace a Juventusu Turín překonal Španěla Ikera Casillase a Lotyše Vitalijse Astafjevse. Víc reprezentačních zápasů než devětatřicetiletý gólman, který debutoval v italském dresu jako devatenáctiletý v říjnu 1997, mají na kontě pouze Egypťané Ahmed Hasan (184) a Husam Hasan (178), Mexičan Claudio Suárez (177), Muhammad Dajía ze Saúdské Arábie (172) a Ekvádorec Iván Hurtado (168).

Buffon mohl inkasovat už po 40. vteřinách hry, ale Cikalleshi těsně minul. Domácí se ujali vedení ve 12. minutě. Basha v pokutovém území stáhl Belottiho a nařízenou penaltu bezpečně proměnil De Rossi, který oslavil jubilejní 20. reprezentační trefu.

Ve druhém poločase bylo utkání na téměř deset minut přerušeno kvůli vybuchující pyrotechnice v sektoru hostů. Favorita to však nerozhodilo a v 71. minutě přidal pojistku Immobile. Italové prodloužili sérii bez kvalifikační porážky na 55 zápasů.

Po pěti kolech zůstala Itálie ve skupině G druhá o skóre za Španělskem, které doma porazilo 4:1 Izrael. V Gijónu otevřel skóre ve 13. minutě Silva, v nastavení první půle zvýšil Vitolo a krátce po změně stran přidal třetí branku Costa. Čtvrthodiny před koncem snížil Refaelov, ale v 88. minutě pečetil vítězství střídající Isco.

Irsko remizovalo v Dublinu 0:0 s Walesem a přišlo o první místo ve skupině D. Do čela se díky lepšímu skóre dostalo Srbsko po výhře 3:1 v Gruzii. Wales v kvalifikaci počtvrté za sebou remizoval a zůstal třetí.

Chorvatsko v Záhřebu porazilo Ukrajinu 1:0 a udrželo kvalifikační neporazitelnost i vedoucí příčku ve skupině I. Ukrajinu na druhé pozici vystřídal Island díky vítězství 2:1 na hřišti Kosova. V základní sestavě domácích nastoupil záložník Shala, který ze Sparty hostuje v Kasimpase.

Skupina D

Gruzie - Srbsko 1:3 (1:1)
Branky: 6. Kačarava - 45. Tadič z pen., 64. Mitrovič, 86. Gačinovič.

Itálie - Albánie 2:0 (1:0)
Branky: 12. De Rossi z pen., 71. Immobile.

Lichtenštejnsko - Makedonie 0:3 (0:1)
Branky: 68. a 73. Nestorovski, 43. Nikolov.

Španělsko - Izrael 4:1 (2:0)
Branky: 13. Silva, 45.+1 Vitolo, 51. Costa, 88. Isco - 76. Refaelov.

Kosovo - Island 1:2 (0:2)
Branky: 53. Nuhiu - 25. Sigurdarsson, 35. G. Sigurdsson z pen.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.