Autor: pav
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Jde to i bez Zlatana! Švédská reprezentace v kvalifikačním zápase na MS 2018 rozstřílela Bělorusko 4:0, dvěma góly k tomu přispěla vycházející hvězda bundesligového Lipska, záložník Emil Forsberg. Hlavním "hrdinou" zápasu byl pro Švédy nejen on, ale také běloruský brankář Andrej Gorbunov. Ten si proti severskému soupeři vybral smůlu na rok dopředu.

Když se Forsberg ze značky pokutového kopu trefil poprvé, Gorbunov proti tomu nemohl moc dělat. Druhá branka, která padla čtyři minuty po přestávce, ale jde kompletně na jeho vrub. Gorbunov šel na kolena a na Forsbergovu střelu placírkou si počkal, skákavý míč mu ale vypadl z náruče, proklouzl mezi nohama a dokutálel se až za brankovou čáru.

Další chvilku smůly si Borgunov vybral jen osm minut nato. Po akci, kterou opět vedl Forsberg, odcentroval do pokutového území Augustinsson. Běloruský brankář si šel pro míč, u vysokého útočníka Marcuse Berga byl ale pozdě a kanonýr Panathinaikosu zvýšil na 3:0.

Tedy alespoň podle verdiktu rozhodčího. Běloruský obránce totiž míč vykopával z branky ve chvíli, kdy zřejmě nepřešel čáru celým objemem.

Výkon ve vysoké výhře jen podtrhl Forsbergovu životní sezonu. Hvězda bundesligové komety z Lipska byla přímo zapojena do šesti gólů ve stejném počtu zápasů za klub i národní mužstvo. Rodák ze švédského Sundsvallu se díky deseti ligovým asistencím dělí o čelo bundesligové tabulky nahrávačů s hvězdou Bayernu Mnichov Thomasem Müllerem.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.