+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. června 2017 • 15:45

Saúdové vysvětlili ignorování minuty ticha: Nepatří to do naší kultury

Autor:
TOP VIDEA
Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy Slávisté si spravili chuť po prohře s Libercem, převzali klíč města Prahy
NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu NEJ zákroky bundesligy: Hrádecký vychytal Dortmund, gólman Hoffenheimu lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mělo jít o uctění památky obětí teroristů, místo toho je na světě mezinárodní ostuda. Fotbalisté Saudské Arábie se před zápasem s Austrálií odmítli připojit k minutě ticha za oběti nedávného londýnského útoku a schytávali to ze všech stran. Jak stojí v jejich oficiálním prohlášení, své soupeře dokonce o neortodoxním přístupu k tradici informovali předem.Zatímco australští fotbalisté drželi před zápasem asijské části kvalifikace MS (3:2) plánovanou minutu ticha, jejich soupeři ze Saudské Arábie zaujali svá místa, někteří z nich se i protahovali. Jejich chování odsoudili fanoušci a dokonce i členové australského parlamentu, jak se ale zdá, vše bylo plánováno dopředu.

Australská fotbalová federace ve svém prohlášení vysvětluje, že Saudové souhlasili s tím, že minuta ticha bude před výkopem držena, nechtěli se jí ale zúčastnit, protože to odporuje jejich kultuře. "Rozhodli se, že budou respektovat náš zvyk, ale přesunou se na svou polovinu hřiště, kde se rozestaví na svá místa," informovali Australané, co jim bylo sděleno.

"Hráči rozhodně nechtěli vyjádřit neúctu k památce obětí nebo rozčílit jejich rodiny," omlouvají se ve svém prohlášení Saúdové. Všechny ohně to ale rozhodně neuhasilo. "Tohle není otázka kultury, jde o nedostatek úcty. Je to ostuda," řekl poslanec australského parlamentu Anthony Albanese pro místní televizi.

Mezinárodní fotbalová asociace FIFA vyloučila, že by reprezentanty Saudské Arábie měla potrestat. I po přezkoumání incidentu prý není důvod pro jakékoli postihy.

 Klasická verze
Mobilní verze