+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
13. října 2017 • 13:47

Analýza Slováků. Proč nejsme na MS? Neměli jsme štěstí, říká šéf svazu

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok SESTŘIH Premier League: Manchester United - Manchester City 1:2. Hosté mají rekord a velký náskok
Chceš trénovat sportovní hvězdy? Sestav svůj tým a hraj o super ceny! Chceš trénovat sportovní hvězdy? Sestav svůj tým a hraj o super ceny!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ačkoliv cíl splnili, celá kvalifikace dopadla zklamáním. Slovenští fotbalisté nedosáhli z druhého místa v boji o světový šampionát ani na baráž. „Za neúspěch bych to však nepovažoval. Štěstí, které jsme měli v minulých kvalifikacích, jsme nyní neměli,“ uvedl prezident Slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik.Podařilo se jim postavit zřejmě jeden ze nejsilnějších týmů v historii. Trenér Ján Kozák měl k dispozici opravdu výjimečnou generaci fotbalistů. Mezi opory patří Marek Hamšík, Martin Škrtel či Juraj Kucka. Z úspěšné jednadvacítky navíc skvěle zapadli Milan Škriniar či Stanislav Lobotka. Přesto to na kvalifikování na MS v Rusku nestačilo.

Slováci skončili ve skupině druzí, což byl sice jejich cíl, ale na baráž, kterou si zahraje osm nejlepších, kteří skončili na druhé příčce, je minula.

„Kvalifikaci vnímám ve dvou rovinách. První je, že jsme splnili to, co jsme si zadali a skončili na druhém místě. Navždy mě však bude mrzet, že jsme byli tak blízko a nepodařilo se nám postoupit,“ uvedl šéf slovenského fotbalu Ján Kováčik.

Slovenští fotbalisté se zlobí na rozhodčího
Slovenští fotbalisté se zlobí na rozhodčího

Jako hlavní důvody, proč bude Slovensko v Rusku chybět, vyjmenoval nejen čtyři porážky ve skupině, ale i málo štěstí.

„Bez štěstí se těžko postupuje a vítězí. Když si projdeme zápas po zápase, tak je vidět, že jsme ho opravdu neměli. A když poté máte čtyři prohry z deseti zápasů, těžko můžete pomýšlet na přímý postup,“ dodal.

Slovenský deník SME informoval také o tom, jaké prémie si hráči za uplynulý kvalifikační cyklus rozdělí. Za každou výhru měli Hamšík a spol. slíbeno 100 tisíc eur (2,6 milionu korun). V zápasech proti Anglii se bonus zvýšil na 150 tisíc eur.

Ze slíbených částek dostali fotbalisté pouze 50 procent, druhá polovina měla dorazit, pokud by se povedl postup na šampionát. Vzhledem k tomu, že Slovensko vyhrálo šest zápasů, mohlo si v případě postupu rozdělit 600 tisíc eur (15,5 milionu). Takhle ale do kabiny poputuje „pouze“ polovina.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze