+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jan Podroužek
28. června 2015 • 07:25

Přežili skupinu smrti a teď slaví finále. Skvělý úspěch, září Švédové

TOP VIDEA
Helena Suková o smrti Jany Novotné: Doufala jsem, že to je pouze fáma, byl to hroznej šok Helena Suková o smrti Jany Novotné: Doufala jsem, že to je pouze fáma, byl to hroznej šok
Zažij La Ligu na vlastní kůži! Ovládni kvíz a leť s DIGI Sportem na Barcelonu Zažij La Ligu na vlastní kůži! Ovládni kvíz a leť s DIGI Sportem na Barcelonu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři minuty Johna Giudettiho. Pro Dány pekelná chvilka, pro Švédy momenty, které je vystřelily do finále EURO jednadvacítek. Záložník s krví cmrndlou Itálií proměnil penaltu a pak nahrál parťákovi Simonu Tibblingovi na druhý gól. Celková výhra 4:1 jde hlavně za 23letou hvězdou.„Ano, byl to rozhodující moment v zápase. Nás to shodilo, Švédy nakoplo. Byli lepší, chytřejší, vyhráli zaslouženě,“ přiznal dánský trenér Jess Thorup po drtivé prohře.

Giudetti tak vydeptal soupeře, že se do toho vložil dánský stoper Jannik Vestergaard. Po druhém švédském zářezu drsně naremploval šikovného záložníka. Při odkopu balonu se do něj vložil celou vahou svého těla, koleny. Giudetti se svíjel na zemi dost dlouho na to, aby kouče Hakana Ericsona přepadl strach, že přijde o svou oporu.

„Měli jsme strach všichni, byl to tvrdý zákrok. A znovu jsme se o něj báli ve druhém poločase, po dlouhém sprintu u něj bylo podezření na svalové zranění,“ řekl Ericson.

I proto svého hrdinu raději v 60. minutě stáhl. Švédové v té době vedli 2:0, finále bylo kousek a Giudettiho absence v něm by byla citelná.

„Je to skvělý hráč, každý to vidí. Je pro nás moc důležitý, má totiž výtečné schopnosti nejen pro hru dopředu, ale i pro defenzivu, v níž míval značné rezervy. Taky několik velmi zásadních obranných zákroků předvedl. Je to kompletní hráč, potřebujeme ho,“ přiznal Ericson.

Švédům spadlo finále jednadvacítek do klína po dlouhých 23 letech. Tehdy ve dvojzápase prohráli s Itálií celkově 1:2. Teď je čeká Portugalsko, které zmrzačilo 5:0 Němce.

„Tým se cítí fantasticky, hráči jsou samozřejmě velmi šťastní stejně jako já. Věřili jsme v postup, ovšem ne, že vyhrajeme o tři branky. Ale máme výborné fotbalisty pro brejkový typ fotbalu, to nám v závěru pomohlo,“ pravil Ericson. „Přežít skupinu smrti a být ve finále je skvělý úspěch.“

Švédové se radují, porazili Dánsko a zahrají si finále EURO
Švédové se radují, porazili Dánsko a zahrají si finále EURO

 Klasická verze
Mobilní verze