19. června 2017 • 19:53

Slovensko - Anglie 1:2. Hapalova parta vedla, favorit zvládl obrat

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Skupina A fotbalového EURO do 21 let se zamotává. Slovensko podlehlo Anglii 1:2, po výhře nad domácím Polskem si připsalo první porážku. Naopak Anglie bodovala naplno po úvodní remíze 0:0 se Švédskem. Výběr českého trenéra Pavla Hapala vedl díky brance plzeňského záložníka Martina Chriena, favorit ale zápas otočil a zachoval si naději na postup ze skupiny.

Hosté: 50. Mawson, 61. Redmond

Domácí: Chovan – Valjent, Niňaj, Škriniar, Mazáň – Rusnák, Bero, Lobotka, Chrien (66. Bénes), Mihalík (74. Haraslín) – Zreľák (C) (66. Šafranko).

Hosté: Pickford – Holgate (46. Jacob Murphy), Chambers, Mawson, Chilwell – Ward-Prowse (C), Chalobah, L. Baker – Swift (80. Gray), T. Abraham (89. Woodrow), Redmond.

Domácí: Vestenický, Špalek, Huk, Rodák, Šatka, Skovajsa, Haraslín, Šafranko, Káčer, Bénes, Jakubech, Vavro

Hosté: Stephens, Gray, Targett, Gunn, Murphy, Holding, Iorfa, Hause, Hughes, Grealish, Woodrow, Mitchell

Domácí: Bero, Mazáň

Hosté: Ward-Prowse, Jacob Murphy, L. Baker

Mažeika – Šimkus, Kazlauskus (vš. LTU)

Kolporter Arena, Kielce

V polovině prvního dějství se po rohovém kopu Alberta Rusnáka hlavou prosadil záložník Viktorie Plzeň Martin Chrien a anglický gólman Jordan Pickford, který nedávno přestoupil ze Sunderlandu do Evertonu za rekordních 25 milionů liber, poprvé na turnaji inkasoval.

Ve 42. minutě mohl zvýšit Jaroslav Mihalík, jeho pokus ale Pickford zneškodnil. Na druhé straně nepřekonal Adriána Chovana z přímého kopu James Ward-Prowse.

Pět minut po přestávce Angličané vyrovnali. Po rohovém kopu se k míči dostal střídající Jacob Murphy, po jehož centru se ve vápně k dorážce probojoval Alfie Mawson a překonal Chovana. O 11 minut později dokonal obrat po Ward-Prowsově dalekonosném míči tečovanou střelou jeho spoluhráč ze Southamptonu Redmond.