20. června 2017 • 22:40

EURO U21: Portugalsko - Španělsko 1:3. Španělé jsou v semifinále

Radost Marka Asensia z branky španělské jednadvacítky proti Makedonii
Vrba po postupu Plzně: Jsem rád, že starší hráči ukazují lidem, že fotbal hrát umějí Vrba po postupu Plzně: Jsem rád, že starší hráči ukazují lidem, že fotbal hrát umějí
SESTŘIH Ligy mistrů: Basilej - Manchester United 1:0. Fantastický Vaclík vychytal giganta SESTŘIH Ligy mistrů: Basilej - Manchester United 1:0. Fantastický Vaclík vychytal giganta

Fotbalisté Španělska na mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Polsku porazili Portugalsko 3:1 a jako první si zajistili místo v semifinále. Ve druhém dnešním duelu skupiny B remizoval nováček šampionátu Makedonie se Srbskem 2:2.

Do první šance zápasu se dostal portugalský útočník Daniel Podence, ale z vápna trefil pouze tyč. Trest přišel v 21. minutě, kdy se po individuální akci prosadil Saúl Níguez, v 65. minutě zvýšil na 2:0 po brejku Sandro Ramírez. V závěru sice parádním volejem snížil Bruma, ale v nastavení přidal třetí španělský gól Iňaki Williams.

Srbsko poslal do vedení v první půli Mijat Gačinovič, ale za Makedonii po hodině z penalty vyrovnal Enis Bardhi a sedm minut před koncem ji poslal do vedení Nikola Gjorgjev. Vítězství se ale nováček šampionátu nedočkal, protože v nastavení srovnal Uroš Djurdjevič. Srbsko tak od finálové účasti v roce 2007 na mistrovství stále nevyhrálo.

Španělsko má s šesti body jistotu prvního místa. Druhou příčku, která také může znamenat postup do semifinále, drží se ziskem tří bodů finalisté Eura z roku 2015 Portugalci. Srbsko s Makedonií mají shodně po bodu a jejich šance na postup jsou prakticky nulové.

Hosté: 21. Saúl Ñíguez, 65. Sandro Ramírez, 90+3. I. Williams

Domácí: Varela – Cancelo, Edgar Ié, Semedo, Rodrigues – João Carvalho (66. Paciência), Neves, Sanches (74. R. Horta) – Guedes, B. Fernandes (C), Podence (58. Bruma).

Hosté: Arrizabalaga – Bellerín, Meré, Vallejo, J. Castro – Saúl Ñíguez, M. Llorente, D. Ceballos – Deulofeu (C) (82. Denis Suárez), Sandro Ramírez (76. I. Williams), Asensio (90. Merino).

Domácí: Pereira, Silva, Figueiredo, Rebocho, Fonseca, Bruma, Geraldes, Ramos, Jota, Horta, Medeiros, Paciência

Hosté: Blanco, López, Gayá, Grimaldo, Yeray, Merino, Oyarzabal, Soler, Suárez, Mayoral, Odriozola Arzallus, Williams

Domácí: Neves, B. Fernandes, Paciência, Semedo

Hosté: D. Ceballos