+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Jan Podroužek
23. června 2017 • 16:23

Černý: Můj přínos pro tým musí být větší. Přijde další šance v duelu o vše?

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
SESTŘIH Ligy mistrů: Sevilla - Liverpool 3:3. Reds vedli o tři góly, přesto nevyhráli SESTŘIH Ligy mistrů: Sevilla - Liverpool 3:3. Reds vedli o tři góly, přesto nevyhráli
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sám dobře věděl, že to nebylo ono. Nebyl nadšený ze svého vlastního výkonu, jaký předvedl na začátek turnaje proti Němcům, a kvůli němuž ho pak trenéři jednadvacítky nepostavili do zápasu proti Itálii. Kopat kolem sebe ale Václav Černý neumí, prostě to nedělá. Naopak, sám k sobě je přísný, sebekritický.„To, že jsem proti Německu nastoupil a nezvládli jsme to tak, jak jsme chtěli, nemůžu hodnotit pozitivně. Jak svůj vlastní výkon, tak celkový týmový,“ připustil 19letý talent z Ajaxu.

V sobotu večer ho s českým výběrem čeká klíčový zápas proti Dánsku. Je na Vítězslavu Lavičkovi a jeho kolezích, jestli mladé naději znovu dají prostor.

„Můj přínos pro tým měl být jiný, větší než tomu v tom utkání bylo,“ je si vědom Černý. „Prostě tam nebyly ty věci, které se ode mě očekávají na tomhle turnaji. I když jsme těch možností, co se týče útočení, měli málo, ať už po akcích ze středu nebo ze stran, na tom nezáleží, tak můj výkon byl málo,“ dodává.

Zdaleka není běžné setkat se s takovou mírou uvědomění, navíc u tak mladého fotbalisty. Jeho další možnost může přijít proti Dánsku. V utkání, v němž Češi potřebují buď svého soupeře rozsekat na drobky, nebo věřit ve výhru Italů 2:0 nad Německem a Seveřany pak prostě „jen“ porazit.

720p 360p
Italové se někdy chovají namistrovaně, naším výkonem byli zaskočení, říká Simič

720p 360p
Schick: Co na Dány? Nic jiného než výhra

720p 360p
Souček: Že jsem byl vyhlášen nejlepším hráčem? Třešnička na dortu

Radost české jednadvacítky po gólu do sítě Italů
Radost české jednadvacítky po gólu do sítě Italů

 Klasická verze
Mobilní verze