Slovenští mladíci bojovali o EURO v Česku marně. Potopil je sudí?

0
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák

Slovenští fotbalisté do 21 let si na evropském šampionátu v Česku v příštím roce nezahrají. V dramatické odvetě baráže dnes prohráli po sporných výrocích rozhodčího v Itálii 1:3 a po domácí remíze 1:1 v úvodním zápase na závěrečný turnaj nepostoupili. Na mistrovství budou nečekaně chybět i obhájci titulu Španělé, kteří vypadli se Srbskem.

Slováci, v jejichž základní sestavě nastoupili hráči z české ligy Hrošovský z Plzně a Pauschek z Bohemians 1905, vstoupili do odvety velmi špatně a už po čtvrthodině prohrávali o dvě branky. V páté minutě otevřel skóre Bernardeschi a pak proměnil penaltu Belotti.

Ve 34. minutě navíc dostal druhou žlutou kartu Duda a hosté šli do deseti. Přesto po poločase dokázali i v oslabení soupeře zatlačit a Lobotka povedeným lobem snížil.

V 73. minutě skotský rozhodčí Steven McLean nejprve nařídil pro Slováky penaltu, ale pak ji odvolal, což se nelíbilo kouči Ivanu Galádovi a sudí ho vykázali na tribunu. O pět minut později byl vyloučen také Zrelák a Italové proti devíti hostujícím hráčům zpečetili postup třetím gólem.

"Nikdy bych si nepomyslel, že na takovéhle úrovni by se takovým způsobem mohl poškodit náš tým a naše země. Víc to nekomentuji," citoval server sport.sk Galáda. "To, co předvedl rozhodčí, by se ve fotbale nemělo dělat," doplnil vyloučený Zrelák.

Španělé ovládli poslední dva evropské šampionáty do 21 let, v Česku je ale fanoušci neuvidí. Tým z Pyrenejského poloostrova si přivezl z prvního utkání v Srbsku remízu 0:0, jenže domácí odvetu nezvládl. V 31. minutě si dal Gaya vlastní gól a Španělé vyrovnali až v nastaveném čase. Vzápětí mohl vstřelit postupovou branku barcelonský Munir, jenže Dmitroviče nepřekonal a z protiútoku rozhodl o výhře Srbů 2:1 Kostič.

Vedle Itálie a Srbska si v baráži postup zajistily také Anglie, Dánsko, Německo, Portugalsko a Švédsko, které překvapivě vyřadilo Francii. Český výběr má z pozice pořadatelské země účast na šampionátu jistou. Los dvou základních skupin červnového turnaje se uskuteční 6. listopadu v Praze.

Odvetné zápasy baráže o postup na ME fotbalistů do 21 let:
Itálie - Slovensko 3:1 (2:0)
Branky: 5. Bernardeschi, 15. Belotti z pen., 90. Longo - 63. Lobotka. První zápas: 1:1, postoupila Itálie.

Německo - Ukrajina 2:0 (0:0)
Branky: 89. Volland, 90.+1 Bittencourt. První zápas: 3:0, postoupilo Německo.

Chorvatsko - Anglie 1:2 (1:1)
Branky: 38. Livaja - 9. Moore, 73. Hughes. První zápas: 1:2, postoupila Anglie.

Portugalsko - Nizozemsko 5:4 (2:2)
Branky: 50. a 66. Ricardo, 13. Rubén Vezo, 20. Rubén Neves, 87. Bernardo Silva - 64. a 89. z pen. Aké, 15. Weghorst, 45.+2 Kongolo. První zápas: 2:0, postoupilo Portugalsko.

Španělsko - Srbsko 1:2 (0:1)
Branky: 90.+2 Sergi Roberto - 31. vlastní Gaya, 90.+3 Kostič. První zápas: 0:0, postoupilo Srbsko.

Island - Dánsko 1:1 (0:0)
Branky: 90.+3 Fridjonsson z pen. - 90. Thomsen. První zápas: 0:0, postoupilo Dánsko.

Švédsko - Francie 4:1 (2:0)
Branky: 3. a 35. Thelin, 71. a 88. Lewicki - 87. Kurzawa. První zápas: 0:2, postoupilo Švédsko.