Devatenáctka prohrála s Německem 0:6. Na ME nepomohla ani Slovensku

0
Plekanec promluvil o Kladně: Když se pořád opakují stejné chyby, tak…
Od smutné fotky ke slovenskému snu: Česko je pragmatičtější, říká Smetana

Česká fotbalová reprezentace do 19 let zakončila kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy debaklem 0:6 s domácím Německem a na šampionát nepostoupila. Na turnaji si zahraje její soupeř, který nakonec skupinu vyhrál s dvoubodovým náskokem před Slovenskem.

Výběr trenéra Michala Petrouše měl před dnešním utkáním malou šanci na postup, potřeboval zvítězit a musel by mu také nahrát výsledek duelu Slovenska s Irskem. Veškeré naděje ale domácí ve Walldorfu utnuli dvěma góly v prvním poločase. Po přestávce přidali Němci další čtyři góly a pojistili si účast na turnaji v Řecku.

Kdyby Slovensko udrželo ve druhém utkání skupiny poločasové vedení 2:0, mohlo by díky lepšímu skóre projít na mistrovství na úkor Německa. Poslední celek tabulky Irsko ale nakonec v divokém zápase, ve kterém padly čtyři červené karty, vyrovnal a poprvé bodoval. A také český debakl nakonec Slovensku nepomohl.

Kvalifikace o ME fotbalistů do 19 let ve Walldorfu (Německo):

Německo - ČR 6:0 (2:0)

Branky: 20. a 64. Sané, 27. Rizzo, 47. Christiansen, 67. Cueto, 88. Amiri z pen. Sestava ČR: Staněk - Rys, Toml, Routek (59. Kratochvíl), Šural - Trubač (46. Černý), Kulhánek, Suchan, Matěj, Puchel (70. Buchvaldek) - Yunis. Trenér: M. Petrouš.

1. Německo 3 2 1 0 10:3 7
2. Slovensko 3 1 2 0 6:3 5
3. Česko 3 1 0 2 1:9 3
4. Irsko 3 0 1 2 4:6 1